fbpx

Seferihisar’da Kurban sahiplerinin yüzü gülüyor

Seferihisar’da Kurban sahiplerinin yüzü gülüyor
Yayınlanma tarihi : 23 Eylül 2015 9:30

Bayram arifesinde özellikle dağlarda gezen küçükbaş kurbanlıklar neredeyse tükendi. Ellerinde az miktarda kurbanlık kalan sürü sahipleri “Elimizdeki üç beş kurbanlığımız da bayramın birinci ve ikinci günü tükenir” diler.DSC_0019Beyler Köyünden Halil Maraşlı getirdiği tüm malları sattığını ifade ederek; Biz organik hayvancılık yapıyoruz, bizi tanıyorlar. Hayvanlarımızı arpa buğday ve doğaya salarak yetiştiriyoruz. Bu konuda güvenilir bir isim oluşturduk. Pazar gece yarısına kadar ve yarında sürecek, benim malım kalmadıDSC_0014Ulamış’tan İsmail Aktaş elimizde ki koyunlar yarın biter:

Aktaş;Pazara getirdiğimiz tüm koyunlar satıldı. Bu gördüğünüz son partidir. Bayram boyunca buradayız. Bayramın ilk günü elimizde mal kalmaz. Satışlarımız iyi.”DSC_0032Fiyatları uygun tuttuk ama memnunuz:

Baba mesleği olarak işi yürüten beden eğitimi öğrencisi İsmail Coşkun “satışlarımız gayet iyi ama memnunuz

Coşkun “Bu yıl kurbanlıklar kilosu 15 liradan gitti. Geçen yıl kilosunu 13 tl civarında sattık. Pek bir zam koymadık. Fakat yemlere çok büyük zaman geldi. Geçen yıl yem 45 TL iken bu yıl 60 TL oldu. Bu masraflara karşı koyunlarımız ve kuzularımız fiyatları gayet makul. Hatta ucuz diyebilir” Dediler.

Haber ve Fotoğraflar: Besim Altunöz

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)