fbpx

Seferihisar’da sendikalardan 1 Mayıs çağrısı

Seferihisar’da sendikalardan 1 Mayıs çağrısı
Yayınlanma tarihi : 26 Nisan 2022 9:56

Seferihisar’da DİSK’e bağlı Genel-İş 4 ve 2 No’lu şube üyesi işçiler CHP İlçe Örgütü’nün de katılımıyla 1 Mayıs’a çağrı açıklaması gerçekleştirdirler.

 

 DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin ve DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Arif Yıldız basın açıklamasını okudular.

Yapılan basın açıklamasında işçiler ekonomik krize, gelen zamlara ve işsizliğe tepki gösterdiler. 1 Mayıs’a çağrı metninde ise şu ifadeler yer aldı:

“Siyasi iktidarın her türlü baskı politiklarının uygulandığı, çöken emek düşmanı ekonomi politiklarıyla birlikte giderek ağırlaşan krizin faturasının emekçilere kesildiği halk iradesinin ayaklar altına alındığı onbinlerce kamu çalışanının işinden aşından edildiği, yasa tanımazlığın doruk noktaya eriştiği, işçi cinayetlerinin rutin hale geldiği, sömürünün her türlüsünün normalleştirildiği, doğa talanının ülkeyi yaşanmaz kılma yolunda ilerle-diği, kadına yönelik şiddetin doruğa çıktığı günlerden geçerken, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü karşılamaya hazırlanıyoruz. Ülkemizde tüm bu sorunlar giderek büyürken, İzmir’deki emek ve meslek örgütleri olarak bizler tüm yurttaşlarımızı 1 Mayıs’a davet ediyoruz”

Basın açıklamasının ardından halay çekildi.

İzmir’de 1 Mayıs buluşma noktası ise Gündoğdu Meydanı olacak.  1 Mayıs Pazar Günü saat: 11:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacak olan işçiler Gündoğdu Meydanı’na yürüyecekler. 1 Mayıs Gündoğdu Meydanı’nda saat 13:00’da başlayacak.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)