Seferihisar Emlak

Seferihisar’da uzun süredir ilçe merkezindeki bir binada 4. katta hizmet veren ve asansörlerin sıkça arıza yapması nedeniyle eleştiri konusu olan tapu dairesi ve kadastro müdürlükleri taşınıyor.

Kadastro Müdürlüğü de aynı!

Tapu dairesinde olduğu gibi kadastro müdürlüğü de başka bir binada ve 3. katta hizmet veriyor ve bu müdürlüğün hizmet verdiği binada asansör de yoktu!

Kurum müdürleri, kaymakam ve siyasiler sessiz kalmadı!

Seferihisar Tapu Müdürlüğünde işi olan vatandaşların serzenişlerine sessiz kalmayan kurum müdürleri, Kaymakam Resul Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı konuyu başbakanlığı bildirdiler.

dsc_1140

HER İKİ KURUM AYNI BİNADA VE ZEMİNDE HİZMET VERECEK VE OTOPARK SORUNU DA OLMAYACAK!

Başbakanlıktan kısa zamanda “Tapu ve kadastro müdürlükleri ilçenin uygun ve yaşlı ve engelli vatandaşların kolayca erişebileceği bir mekana taşınsın” oluru üzerine Necat Hepkon caddesinde geniş bir ofis kiralandı.

Yılbaşından önce taşınacak!

Her iki kurumun yıl başından önce bu mekana taşınacağı kesinlik kazandı. Tapu ve kadastro müdürlüklerinin taşınması planlanan yeni mekanda  çalışmalar hızla devam ediyor. Üstlenici firma 1 Kasım 2016 tarihine kadar binayı kurumlara tahsis edeceği belirtildi.