Seferihisar Emlak

Bir milletin küllerinden yeniden doğmasına öncülük eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.

Seferihisar’daki anma töreni Saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk heykeli önünde başladı. Törene Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Özata, Garnizon Komutanı Levent Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, siyasi parti temsilcileri, daire müdür, amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü 79.yıl önce kaybettiğimiz Saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu ve siren sesiyle adeta hayat durdu. Tören İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla tamamlandı.

Anma programı Çağan Irmak Salonu’nda devam etti. Seferihisar Özel Temel Lisesi’nin hazırladığı programda; “Atatürk’ü Anlamak” konulu şiir, kompozisyon  yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Seferihisar Bağımsız Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Dersimiz Atatürk” adlı şarkıyla devam etti. Anma programı “Bir adam düşünün” adlı belgeselin izlenmesi ve öğrencilerin hazırladığı oratoryonun sunumuyla sona erdi.

Ayrıca Ürkmez’de Seferihisar Belediyesi ve Salih Değerli Ortaokulu işbirliğiyle düzenlenen anma programı gerçekleşti. Ürkmez Gençlik Merkezi’nde düzenlenen anma programı da aynı Seferihisar merkezdeki gibi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Atatürk’ü anma programları 11 Kasım Cumartesi (yarın) Saat 20.00’de Çağan Irmak Salonu’nda Yılmaz Demirtaş tarafından verilecek Atatürk’ü Anma konseriyle devam edecek.