Seferihisar Emlak

2021-2022 Eğitim öğretim yılında Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanacak olan Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni eğitim öğretim yılına proje okulu olarak giriyor.

“FEN LİSESİ PROGRAMI UYGULUYORUZ”

Okul Müdürü Arzu Yıldırım; Fen bilimleri projesi uygulayacakları okulda Fen bilimleri derslerinin Fen Liseleri ile eşit olduğunu, sosyal bilimler programında ise derslerin Sosyal Bilimler Liseleri ile aynı olduğunu belirterek; “Okulumuza LGS sınavıyla %1-%10 dilimleri arasında kayıt yaptıran 30 öğrencimize eğitim-öğretimleri süresince karşılıksız burs imkânı sağlayacağız. Okulumuz uzman öğretmen kadrosuyla, otel konforunu aratmayan devlet parasız yatılı pansiyonu, sanatsal ve sportif çalışma, bilinçli teknoloji kullanma ortamları, uzman rehberlik servisi, modern yemekhane ve kantiniyle 67.000 metrekarelik kampüs yerleşkesiyle hizmet verecektir.” dedi.

Okul Müdürü Yıldırım öğrencilerin eğitimi ile ilgili de şu bilgileri verdi; “Öğrenim görecek öğrencilerimizin; fen bilimlerine ve sosyal bilimlere ilgi duyan, kabiliyetleri doğrultusunda; okuyan, düşünen, araştıran, yorumlayan, sorgulayan, yapıcı, üretken, bilginin yolunda giden ve yabancı dil becerisi edinmeleri sağlanacak. Bunun yanında; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre bilimsel, mesleki, kültürel, sanatsal ve sportif gelişmelerine destek verilecek. Öğrencilerimizin rasyonel ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek, bilim ve medeniyet tarihimizde öne çıkan sosyal bilimcileri, düşünürleri tanımaları, onların hayatları, eserleri ve etkileri hakkında bilgi edinmelerini, üniversiteler ile protokoller yaparak Akademik camianın destekleriyle yükseköğretime hazırlanmalarına katkı sağlamaktır.”

PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde üniversitelerle işbirliği yapılarak çeşitli protokoller ile çalışmalar yürütüleceğini sözlerine ekleyen Yıldırım  “Öğrencilerimiz, böylece araştırma ve inceleme yöntemleri hakkında bilgi edinmektedirler. Belirli başarıları olan öğrencilerimiz tematik yaz etkinlikleri bağlamında Fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında gerçekleştirilen yaz eğitim etkinliklerine katılma imkânına sahiptir. Yine bu okulumuzda bütün imam hatip liseleri ve ortaokullarında olduğu gibi okulların Vizyon Belgesi ve Kalite Takip Sistemi (KTS) bağlamında eğitim ortamları, öğretmen gelişimi, akademik ve mesleki gelişim, bilimsel, sosyal kültürel etkinlikler, paydaşlarla işbirliği, izleme ve değerlendirme alanlarında her ay yedi  eylem gerçekleştirilmekte ve Bakanlıkça takip edilmektedir. Öte yandan kamu kurumları, mezun dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla da farklı projeler gerçekleştirilmektedir.” şeklinde konuştu.

Üniversitelerin bütün alanlarına öğrenci yetiştiren bir okul olduklarını söyleyen Yıldırım, sözlerini “Fen bilimlerine ve Sosyal bilimlere ilgi duyan tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve halkımızı; Proje Okulu olarak Seferihisar İlçemize artı bir değer katan okulumuza, bizi daha yakından tanımaları için davet ediyoruz” ifadeleri ile sonlandırdı.

Uluslararası Seferihisar İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi-Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okuluna 2021-2022 Eğitim öğretim yılında merkezi sınavla (LGS)  Türkiye Genelinden 30 öğrenci alınacak. Okula ayrıca mahalli yerleştirme ile de 68 Öğrenci alınacağı belirtildi.