fbpx

Seferihisarlı Gazeteciler ilçenin gündemini değerlendirdi

Seferihisarlı Gazeteciler Mustafa Karabulut, Dilek Gürbüz ve Evrim Ataman  Yeni Haber Gazetesi, Gazete Seferihisar, DHA Seferihisar ve Ajans Teos sayfalarından canlı yayınlanan programda ilçenin gündemini değerlendirdiler. Gazetecileri Seferihisar’da yerel yönetimlerin ve siyasi partilerin çalışmalarına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundular.
Seferihisarlı Gazeteciler ilçenin gündemini değerlendirdi
Yayınlanma tarihi : 04 Temmuz 2022 1:10

Canlı yayının en can alıcı noktası ise Gazeteci Mustafa Karabulut’un Seferihisar Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişkilere yönelik yaptığı açıklamalar oldu.

Gazeteci Evrim Ataman izleyecilerden gelen “Seferihisar’da ilçe belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki uyumu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu duayen gazeteci Mustafa Karabulat’a sordu.

“DEDİKODU ÜRETEN BİR MEKANİZMA VAR”

Seferihisar Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında dedikodu üreten bir mekanizma olduğunu söyleyen gazeteci Mustafa Karabulut:  “Kötü değil ama uyumlu da değil.  Uyumlu olmamasıyla ilgili dedikodu üretenler var. Tunç Soyer ve Neptün Soyer o dedikodu köprülerini bilerek atadılar.  Dışarıya hissettirilmiyor ama araları iyi değili. Bazıları yaranmak için dedikodu çıkarıyor.   Büyükşehir’in Seferihisar temsilcisi arkadaşın iki çocuğu da Büyükşehir’de çalışıyor. Bizim Başkan Yardımcısının çocuğu da belediyede kocası da belediyede. Kendisi de belediyeden maaş alıyor. Diğer başkan yardımcısının da çocuğu belediyede. Nasıl hizmet isteyecekler Büyükşehir’den.  Tunç Soyer gittikten sonra ne hizmeti verdi. Burası Avrupa olacak diyordu. Ne yaptı buraya? Yapılan projelerde Aziz Kocaoğlu döneminden.  Dedikolardan dolayı Tunç Soyer İsmail Başkana küskün. Bence vefasızlık var. Seferihisar’ın yolları köstebek yuvası gibi.  Seferihisar’ın imar sorunları var. Büyükşehir’in kendi otel yapacağı alanının imarını temizleyemediler.  Akarca’da da sorun devam ediyor.  İmar konusunda hiçbir sorun çözülmedi.  Tunç Soyer mütavazi bir insan ona birşey söylemiyorum.  Dedikodu mekanizmasını yaratan insanlar ilçeye ihanet ediyorlar.  Ben İsmail Başkanın yerinde olsam bu kişileri ya görevden alır yada görev yerlerini değiştirirdim.  İsmail Başkanda da pasiflik var” dedi.

Gazetecilerin gerçekleştirdiği canlı yayında ayrıca partilerin seçim hazırlıkları, ilçeye dışarıdan gelen dilencilerin zabıta tarafından denetimi,  yerel derneklerin çalışmaları,  Seferihisar TOKİ ve Ürkmez Sanayi Sitesiyle ilgili gelişmeler ve Sığacık Girlen Bölgesi’ndeki Millet Bahçesi çalışmaları değerlendirildi.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • meltem günova dedi ki:

    tunç başkan ne kadar işe yaramaz var daire başkanı yaptı eş dost büyükşehire doldurdu iş yapmadan maaşa bağlandılar bütcey, bunlara verilen gereksiz maaşlar eritiyor bu paralarla hizmet yapılsa izmir paris olur