fbpx

Seferihisarlılar hem sanat hem de üretici ile buluşacak

Seferihisar Belediyesi, kırsalda çiftçiyi destekleyen projelerini tüketici ile buluşturacak. Ayrıca bir dizi kültür sanat etkinliği de yaz akşamlarına damgasını vuracak.
Seferihisarlılar hem sanat hem de üretici ile buluşacak
Yayınlanma tarihi : 17 Temmuz 2021 12:06

Seferihisar Belediyesi, Ağustos ayını üretici ve tüketiciyi bir araya getirecek etkinliklere ayırdığı gibi bir dizi de kültür sanat etkinliğine öncülük edecek.

Festivallerden ilki, 29-30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Uluslararası Bando Festivali olacak. Festivale, Karadağ, Edirne Belediyeleri misafir olacak. İzmir’den ise İzmir Büyükşehir ve Tire Belediyeleri katılacak. Bando Festivali’ne katılacak gruplar Seferihisar ilçe merkezi, Ürkmez Gençlik Merkezi ve Sığacık Kaleiçi’nde performans sergileyecek.

TİYATRODAN SİNEMAYA

30 Temmuz Cuma saat 21:00’de ise Kaleiçi’nde Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz isimli oyunu sahnelenecek.

7 Ağustos’da ise Düzce Köyü’nde Sanat Çalıştayı ve Ekinezya Hasadı yapılacak. Düzce üreticisine destek olmak için üretilen ve yerinde kazandıran bir tarım için çiftçiye verilen ekinezya hasadı şenlik havasında geçecek.

6-7-8-9-10 Ağustos’ta “Ay Işığında Film İzliyoruz” teması ile Seferihisar Film Günleri gerçekleştirilecek. Film günleri kapsamında ücretsiz film gösterimleri Kaleiçi, Orhanlı Köy Meydanı ve Ulamış Köy Meydanı’nda yapılacak.

Ata Ekmeği ve Armola Şenliği ise 28 Ağustos’ta Ulamış Köy Meydanı’nda düzenlenecek. Çiftçiyi kırsalda yerinde alternatif gelir modelleri ile tanıştırma kapsamında Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik çiftçinin tüketici ile buluşmasını sağlayacak.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)