fbpx

Sığacık adayı Salman’ın hedefi; birlikte büyümek

Sığacık adayı Salman’ın hedefi; birlikte büyümek
Yayınlanma tarihi : 20 Mart 2014 11:51 - Güncellenme tarihi : 03 Eylül 2015 11:53

Kemal Salman, büyük hedeflere Sığacık seçmeninden oy istiyor

Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi muhtarlığını geçtiğimiz yerel seçimlerde çok az oy farkıyla kaybeden Kemal Salman, 30 Mart seçimine, arkasında büyük seçmen desteği ile girerken, hedefini, “Sığacık’ı, halk ve esnafla dayanışma içinde, birlikte geliştirmek’ olarak açıkladı.

2009’da kendisine oy veren seçmenlerle ve bütün Sığacık halkıyla her zaman iç içe olmasının kendisine güç verdiğini kaydeden Salman, “Doğma büyüme Sığacıklı olarak, eskiden köy, şimdi mahalle olan yerleşim alanımızla ilgili her konuda bilgi sahibiyim. Restoranları, kafeleri, marinası, Kaleiçi çarşısı ve diğer tesisleriyle günden güne büyüyen Sığacık’ın önümüzdeki süreçteki ihtiyaçlarını biliyorum.

Her biri birbirinden değerli heyet üyelerimiz ile Sığacık’ın bir bütün olarak ve sağlıklı biçimde gelişmesi için çaba harcayacağız. Mahallemizdeki 250 esnaf arasındaki dayanışmayı artırarak, birbirimizle kenetlenerek mahallemizi çağdaş bir turizm merkezi haline gelmesi için çalışacağız” diye konuştu.

Sığacık’ın Cittaslow üyesi Seferihisar’ın ekonomisinde çok önemli rolünün olduğunu kaydeden Salman, bu bilinç içinde mahalle ile ilgili konuları Seferihisar Belediyesi ve ilçe kaymakamlığına iletmekle yetinmeyeceklerini, muhtarlık olarak kendi projelerini de hayata geçireceklerini kaydetti. Muhtarlık görevine doğduğu topraklara vefa borcunu ödemek için talip olduğunu belirten Kemal Salman, “Muhtarlık mühründen, muhtarlık maaşından kişisel bir beklentim yok. İşlettiğim Dağ Restoran’daki kazancım, bana da eşime de iki çocuğuma da fazlasıyla yetiyor. Beş yıl boyunca verilecek muhtarlık maaşını mahallemizdeki okulların ‘okul koruma ve aile birliklerine’ bağışlayacağım” dedi.

Sosyal yardımlar artarak sürecek

Heyet üye adayları İsmail Emir, Gülhan Çelikoğlu, Celal Öndeş ve Gamze Ertekin ile ile birlikte daha iyi bir Sığacık için yola çıktıklarını kaydeden Kemal Sağlam, Sığacık Mahallesi’ndeki yeni muhtarlık bürosunda görev yaparken, Sığacık ve Sığacık sevdalılarının görüş, öneri ve desteklerini her zaman bekleyeceklerini, resmi kurumlardan gelen sosyal yardımları, muhtarlık tarafından kesintisiz ve artarak devam ettireceklerini, çalışan, üreten emekçi anneler ile kadınlara her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)