Seferihisar Emlak

AKP’nin itirazı sonucu YSK’nın verdiği tartışmalı kararla yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine CHP’liler ve yurtseverler büyük ilgi gösterdi. Tatil kentleri başta olmak üzere yüzlerce şehirden binlerce seçmen partilerinin adaylarına destek vermek için İstanbul’a akın etti. Karayolu, havayolu ve denizyolu ile İstanbul’a oy vermeye gidenlerden çoğunluğunun CHP’nin mağdur adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenler olduğu bildirildi. CHP il ve ilçe teşkilatları da CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı’nın talimatları doğrultusunda farklı seçim bölgelerinde görevlendirildi.

CHP Seferihisar Teşkilatı, aynı organizasyon doğrultusunda İstanbul Ferhatpaşa’da görev aldı.  İzmir’in tüm ilçelerinden partililer İstanbul’a akın ederken Seferihisar’dan on otobüsle İstanbul’a hareket eden partililer farklı sandık alanlarına dağıtıldı. Seferihisar CHP Örgütü, Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki Mustafa Öncel İlkokulu’nda görev aldı.

Seçim günü çalışmaları hakkında bilgi veren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘’Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından görevlendirmelerimiz yapıldı. Seçim sonuçları ilçe seçim kuruluna teslim edilinceye kadar tüm arkadaşlarla görevimiz devam edecek.  Vatandaşlarımızın katılımı bir hayli yoğun.  Biz de Seferihisar ekibiyle birlikte edindiğimiz izlemleri partimizin ilgili birimleriyle paylaşıyoruz” dedi

23 Haziran tekrar seçimi dolayısıyla İstanbul’da görevlendirilen CHP’liler arasında CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak ve İlçe yönetimi, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu, CHP Seferihisar Belediye Meclisi Üyeleri, Seferihisar CHP Gençlik Kolları ve Kadın Kolları mensupları, Seferihisarlı hukukçular Çağla Çelen ve Nadire Özkaya ile çok sayıda partili yer aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart seçiminde Ataşehir Ferhatpaşa Orta Okulu’ndaki sandıkta AKP’den daha az oy almıştı.