Seferihisar Emlak

Bu dünyada her şey insanoğlunun toprağı sevmesiyle başlıyor.

Nitekim onun üzerinde doğuyor, yaşıyor ve onun üzerinde hayatımıza bir anlam katıy31oruz…
Şarkılarımız, şiirlerimiz, türkülerimiz…
Sevdalarımız ve kederlerimiz hep aynı toprağın üzerinde hayat buluyor.
Yediğimiz ve içtiğimiz de bu topraktan, keza kavga ve barışımız da…
Kendimi bildim bileli toprağına ait olmaktan gurur duyduğum Seferihisar, benim için aynı zamanda tarifsiz bir sevdanın öteki adı.
“Havası başka, suyu başka” demek istemiyorum elbet. Ancak bir yandan Selanik, Arnavutluk ve Girit’ten, öte yandan Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden buraya göç ederek bir araya gelen bu güzel insanlar, yıllardır barış içinde ve daima “üreterek” yaşamasını bilmiş.

Anlayacağınız tam da hemşehrimiz Çağan Irmak’ın filme aldığı “Dedemin İnsanları” kıvamında yaşantılar var bu topraklarda.
Yani üzerinde yaşadığımız bu topraklar daima derin ve keşiflere hazır bir tarihi barındırıyor…
İşte 35 yıldır bu insanları, bu toprakları anlatmış ve anlatmaya devam edecek olan ve hatta yayın hayatı boyunca o meşhur “Anlatılan senin de hikayendir” sözünü doğrularcasına hayatımıza dair kesitler öğrendiğimiz SEFERİHİSAR YENİ HABER GAZETESİ ve seferihisar.com ailesine katılmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
Dile kolay; 35 yıllık süre zarfında Seferihisar’ın geleceği ve menfaatleri için daima bir abi edasında, kah keskin kah naif kalemiyle üzerine titreyen Mustafa Karabulut ağabeyimize teşekkürü borç biliyorum.

Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 21:03