fbpx

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ ANIYOR

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ ANIYOR
Yayınlanma tarihi : 25 Nisan 2015 12:29 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 12:30

Büyük Türk topraklarını bizlere, yani torunlarına emanet eden Çanakkale şehitlerimizi Türk halkı sadece yıl dönümlerinde değil, her gün her an kalplerinde ve ruhlarında taşıyor.

Çanakkale savaşında hangi illerden ne kadar şehit verdik?  İşte sayıları…

canakkaletablo2_63492ba8a31429a2f150.png

İzmir’den Kırklareli, Edirne’ye Trabzon’dan Ağrı  ve Diyarbakır’a, Şanlıurfa’dan Denizli, Konya ve Aydın’a  kadar üzerinde bulunduğumuz toprakları bizlere emanet eden şehitlerimizin  İl- İl  şehitlerimizin sayıları..

Diyarbakır’da Türkçe-Kürtçe Çanakkale afişi asıldı

Çanakkale zaferinin  98 yıl dönümünde Diyarbakır Valiliği´n den Çanakkale Şehitlerine özel afiş yaptırmış, şehrin her köşesine astırmıştı.

Diyarbakır Valiliği, Çanakkale Zaferi’nin 98’inci yıl dönümünde kentin birçok noktasında bulunan billboardlara Türkçe ve Kürtçe kutlama afişleri astırdı.

10 DEĞİŞİK NOKTAYA ASILDI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır ve Çanakkale Valiliği ortak bir proje gerçekleştirdi. Kentin valilik binası başta olmak üzere 10 değişik noktasına Türkçe ve Kürtçe afişler asıldı.

YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU YER

Üzerinde Çanakkale Savaşı’na giden askerlerin ve Diyarbakırlı şehitlerin isimlerinin bulunduğu afişlerde Kürtçe ve Türkçe; “Yiğidin harman olduğu Çanakkale’de senden bir parça var”, ‘İnanmış bir avuç yürekle gelen mükemmellik” yazıları yer aldı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)