Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın turizmdeki gözbebeği ve gelişime en açık bölgesi olan Ürkmez’in Bengiler  mahallesinde, 28 yaşındaki Ferdi Şimşek, muhtarlığa talip oldu. Ürkmez’de esnaflık yapan 1991 doğumlu Şimşek, ‘’Büyükşehir Yasası ile belde statümüzü kaybettikten sonra belediye hizmetlerine ulaşımda koordinasyon sorunu yaşadığımız inkar edilemez. İşte bu eksikliği gidermek, başta belediye olmak üzere tüm kamu kuruluşları ile mahallem arasında köprü görevi üstlenmek için muhtarlığa adayım’’ dedi.

Seçildikten sonra bir yıllık muhtarlık maaşını okuduğu, bahçesinde oyunlar oynadığı Bengiler mahallesindeki okuluna bağışlayacağını kaydeden Şimşek, ‘’İhtiyaç sahiplerine yapılan kömür, erzak kömür yardımlarının zamanında ve adil olarak dağıtılmasına öncülük edeceğim. Spor alanları ve taziye çadırları oluşturulmasına katkıda bulunacağım. Belediye, kaymakamlık, sosyal hizmetler kurumu gibi resmi daireler ile mahallemin iletişimini sağlayacağım. 24 saat mahallem için çalışacağım. Çıktığım bu yolda mahallelilerimizin desteğini bekliyorum’’ diye konuştu.

Genç muhtar adayına Ürkmezliler de büyük destek veriyor. Bengiler mahallesinden her partiden seçmen, ‘’Genç kardeşimize destek olacağız’’ diyor..