Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın Doğanbey ve Ürkmez açıklarında 17 noktaya resif atılacak.

HEDEF YASAK AVIN ÖNÜNE GEÇMEK!

Ege denizinin pek çok bölgesinde yasaya aykırı olarak kıyılara kadar yanaşan ve gırgır çekerek küçük balıkları telef eden yasadışı avcılara karşı önlem alınıyor.

Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğünce 17 noktaya her biri 30’ar adet olmak üzere 510 resif atılacak.

HER İNSAN ÜLKESİ VE KENDİ BÖLGESİ İÇİN ÇALIŞMALI!

Ürkmez eski belediye başkanı, Seferihisar Belediye Meclis Üyesi ve İBB encümen üyesi Osman Ürkmez, “Her insan elinden geldiğince insanların mutluluğu için ülkesi ve bölgesi için hizmet vermeli. Yasadışı balık avlayanların kıyıya kadar yanaşarak gırgır çekmeleri neticesinde bölgemizde amatör balıkçılık yok olma noktasına geldi. Bu duruma son noktayı nasıl koyabiliriz düşüncemizden sonra konuyu Büyükşehir Deniz Hizmetleri Şube müdürümüz ile paylaştık. 65 bin liralık bir yatırım ile  amatör balıkçılığı eski günlerine döndüreceğiz” dedi.

Mustafa Karabulut yazdı: “Yeter ki iste”

İnsanlar bir makama bölgesi ve bölge vatandaşları adına dertlerini anlatabildiklerinde alamayacakları hizmet olamaz!

Bülent Rüzgar ve Osman Ürkmez belediye başkanlıklarını sürdürürlerken büyükşehir yasasıyla birlikte her iki başkanın başkanlıkları sona erdi. Her iki eski belediye başkanı da şu an İBB‘de aktif görevlerini sürdürüyorlar. Bülent Rüzgar imar komisyonu üyesi Osman Ürkmez encümen üyesi.

Rüzgar ve Ürkmez, konuyla ilgili ‘ne yapabiliriz’ diye düşünürlerken; Rüzgar Ürkmez’e “Gel Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğüne gidelim belki çare bulur” diyor. İki ay geçmeden 65 bin liralık yatırımla 17 bölgeye 510 adet resif atma kararı onaylanıyor.

İşte bölgenize hizmet  verebilmek için çok güzel bir örnek. Dilerim tüm politikacı ve devlet kademelerinde görev yapan ilgililer bu yaşanandan bir ders çıkarır.