fbpx

Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı’nda çalışmalar başlıyor

Seferihisar Ürkmez’deki Şehit Osman Koç Stadı’nın yenileme işlemlerini Ekerler İnşaat firması gerçekleştirecek. Ağustos ayında gerçekleşen ihaleyle birlikte Ürkmez stadına kavuşacak.
Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı’nda çalışmalar başlıyor
Yayınlanma tarihi : 18 Ağustos 2022 9:04

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı girişimleriyle gerçekleştirilecek yenileme işlemi yedi buçuk milyon liraya mal olacak.

Çalışmaların Pazartesi günü başlayacağını bildiren AK Partili Ahmet Aydın: “İhalenin gerçekleştirilmesi müjdesini burada Ürkmez’de almıştık, tesis teslim haberini de yine Ürkmez’de alıyoruz. Bizim için anlamı büyük olan şehidimizin adını taşıyan Şehit Osman Koç Stadı için çalışmalar çok güzel bir şekilde ilerliyor. Bu hoş tesadüfler doğru yolda olmanın bir ödülü bizim için” diyerek sevincini dile getirdi. Şehit Osman Koç Stadı’nın Ürkmez’e ve şehidin adına yakışan bir tesise dönüşeceğini söyleyen Başkan Aydın, “Yenileme çalışmaları tamamlandığında Şehit Osman Koç Stadı tıpkı Seferihisar İzzet Gül Stadında olduğu gibi her yaştan sporseverin keyifle spor yapabileceği donanımlı bir tesis olacak” diye konuştu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ekerler İnşaat firması yetkilileri 150 gün içerisinde stadın yenileceğini belirttiler.  Stat FIFA belgeli suni saha ile kaplanacak. 240 kişilik çelik konstrüksiyon tribünde yer alacak.  Sporcuların soyunma odaları ile çevre düzenlemeleri de gerçekleştirilecek.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)