Seferihisar Emlak

Seferihisar‘a iki gün boyunca yağan yağmur üreticinin yüzünü güldürürken, geçtiğimiz yıllarda yaşanan taşkınların bu yıl yaşanmaması Seferihisarlıları sevindirdi. Troll hesapların ise yağmur oyunu tutmadı.
Bazı hesaplardan geçtiğimiz yıl yaşanan sel fotoğraflarının paylaşılması hiç inandırıcı olmadı.

Vatandaşlar şiddetli yağmurun sel ve taşkına yol açmamasını, geçtiğimiz aylarda Karayolları Genel Müdürlüğü, İZSU ve Seferihisar Belediyesi’nin yaptığı menfez çalışmasından kaynaklandığını düşünürken; 48 saattir aralıksız süren yoğun yağışta ilçe genelinde m2’ye 6,8 kg yağmur düştü.

Geçtiğimiz aylarda İzmir yolu üzerinde yapılan menfez çalışması tamamlanmış, 4 ayrı noktada yolun altı kazılarak Karakayalar Mevkii Atalaykent, Tabur Kavşağı, Yıldız Sitesi önünde ilgili dere geçişlerinde dere ıslah ve menfez çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmanın ardından İZSU, derenin bahçeler arasından denize bağlanmasını sağladı.

Yağmurun aralıklı olarak Salı sabahına kadar sürmesi bekleniyor.

dsc_0321

Menfez ve kanal bağlantı çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlandı.sahteyagisfoto

Geçtiğimiz yıllardan bir fotoğraf karesi (üstte)gercekyagisfoto

Bazı troll hesaplar ve siteler sosyal medyada geçen yılın fotoğraflarını paylaşarak algı oyunu yaparken, Çocuk Belediyesi’nin tabelasının geçen yıl değiştiğini hesaba katmadılar. (Tabelalı fotoğraf 2015’ten, Tabelasız fotoğraf dün yağmurdan sonra çekildi)