fbpx

Yarımada Spor Oyunlarının tanıtımı Çeşme’de yapıldı

Bir süredir yapılamayan Yarımada Spor Oyunları'nın 16. düzenleniyor.
Yarımada Spor Oyunlarının tanıtımı Çeşme’de yapıldı
Yayınlanma tarihi : 22 Nisan 2022 10:25

Bir süredir yapılamayan Yarımada Spor Oyunları’nın 16. düzenleniyor. Oyunların tanıtım töreni ise Çeşme’de gerçekleşti.
Çeşme Ilıca Otel’de gerçekleşen tanıtım toplantısına İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Karaburun Kaymakamı Serap Özmençetin, Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Urla Kaymakamı Önder Can, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Urla Belediye Başkanı Murtaza Dayanç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR DÜZENLENECEK
23-29 Mayıs tarihleri arasında ‘Haydi Spora’ sloganıyla gerçekleşecek oyunlara Çeşme, Karaburun, Urla, Seferihisar ve Güzelbahçe’den takımlar katılacak. Yarımada Spor Oyunları’nda, Basketbol, Futbol, Kros, Mini Voleybol, Masa Tenisi, Plaj Voleybolu, Oryantiring, Satranç, Tenis, Yelken ve Açık Su Yüzme gibi spor branşlarında çeşitli yarışmalar düzenlenecek.
16. Yarımada Spor oyunları T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir Valiliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çeşme Belediyesi, Karaburun Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Urla Belediyesi ve Güzelbahçe Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak.

GELENEKSELLEŞEREK GÜNÜMÜZE KADAR GELMEYİ BAŞARDI”
Toplantıda konuşmada yapan İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız Yarımada Spor Oyunları’nın gelenekselleştiğini belirterek: “Yarımada Spor Oyunları oynanmaya başlandığı ilk günden itibaren gelenekselleşerek günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bu denli heyecanlı, rekabet anlayışının hem yoğun olduğu hem de adil oyun anlayışı ile büyüyerek gelişen oyunlarının şehrimize de turizm anlamında mutlaka katkısı olacaktır. Büyük bir ekonomik güç desteğinden turizmin ekonomik etkileri yanında insanların birbirini tanımak, hoşgörüyü yerinde beraber yaşamak gibi birçok sosyal, kültürel unsurları bulunmaktadır. Bu bilinçle bu gibi spor organizasyonlarının devam etmesi için daha sıkı çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Yarımada Spor oyunlarının başarılı geçmesini ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’da: ““Yarımada Spor Oyunları, gençlerimizin faydalı faaliyetlerde bulunmalarına, günümüz gençlerinin internet ortamından bir an olsun uzaklaşmalarına büyük katkı sunacağını düşünüyorum. Çeşme Belediyesi olarak her türlü spor faaliyetlerini bugüne kadar destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)