Seferihisar Emlak

Bu haber sizden geldi… Siz de kendi haberinizi yayınlayabilirsiniz: https://seferihisar.com/haber-gonder-2/

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş sözcüleri Naci Sönmez ile Eylem Tucaelli 10 Aralık günü Seferihisar’a geldiler.

Sanat Bahçesinin salonunda Seferihisarlılara partilerini ve partilerin “Türkiye Nereye Gidiyor” sorusuna yanıt verdiler.

Yeşil Sol eş sözcüsü Naci Sönmez; Tutuklu politikacıların durumlarını değerlendirdi.  “AKP’nin diktatöryal yönetimini” eleştirirken kendilerinin bunu önleyememiş olmasının öz eleştirisini yaptı.

Daha önce bilinmemiş, bilinmez, deneyimlenmemiş olan bir pratiği deneyimlediklerini belirterek, 7 Haziran seçimlerinde bunun sonuçlarını gördüklerini belirtti.

SOL ŞİDDETE KARŞI

Şiddetin siyasette sonuç alacak temel bir araç olarak görmediklerini belirten Sönmez, demokratik yapıyı geliştirmenin gerektirdiğini belirterek, barış içinde, can güvenliğinin sağlandığı bir yaşam tahayyüllerinin bulunduğunu söyledi.

Eş sözcü Eylem Tuncaelli ise sözünü daha çok ekolojik yaşam üzerine kurdu.  Üç temel belirlediklerini belirtti “Eşitlik Özgürlük Demokrasi ve Emek mücadelesi, Ekolojik bir yaşamı savunmak ve Erkeğe karşı kadını, Devlete bireyi, İşverene karşı işçiyi savunan bir parti” olduklarını söyledi.

Etkinliğin yavaş kentte olmasının ekolojiyi önceleyen parti için daha bir anlamlı olduğunu belirterek, yavaş kentin ortaya çıkışının bir mücadele sonucu olduğunu belirtti.