fbpx

Yetişkin adaylığını niye açıkladı?

Yayınlanma tarihi : 18 Mart 2022 1:34 - Güncellenme tarihi : 19 Mart 2022 6:17

Belediye başkanı İsmail Yetişkin bildiğiniz gibi ilk döneminin üçüncü yılında. Görev süresinin yarısından fazlasını da pandemi, tsunami, deprem gibi felaketlerle geçirdi… Üstelik bu dönemde sosyal belediyecilik alanında da başarılı bir sınav verdi.

Siyasette büyüklerimden öğrendiğim kadarıyla mevcut belediye başkanı ilk dönemindeyse ikinci dönemin doğal adayıdır. Bir de ilk yılları böyle olağan dışı geçtiyse…

E kamuoyundaki dürüstlüğünü, mali yapıdaki iyileşmeleri üstüne koyun…

İzmir’in birçok belediyesindeki meclis üyeleriyle kavga haberleri, disiplin soruşturmaları gündeme geliyorken meclis üyeleriyle bütünlüğü tartışılmaz… Tabii örgütün içinden gelişi İsmail Yetişkin’i bu konuda da başarılı kılıyor.

Peki Yetişkin adaylığını niye açıkladı diye aklıma bir soru düştü ve başladım araştırmaya… Araştırmaz olaydım!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkanı olmak gerçekten zor iş! Seferihisar’da belediye başkanlığı daha zor…

Şimdi kendilerine sorsan, CHP’nin anlı şanlı parti içi ünvanlarına sahip insanlar, kesin partinin iktidarda olması için can hıraş mücadele ediyordur! İsmail Yetişkin’in, Seferihisar Belediyesi’nin başarısı için ter döküyorlardır…

İnanın hepsi yalan!

Kişisel ikballeri için mezhep siyasetiyle toplantılar organize edip adaylık açıklayan insanlar mı ararsınız, bir yerlerden güç devşirip kumandayla başkan adayı şimdiden belirleyen mi… Mezhebini rakı masasına meze eden mi… Ne ararsanız var.

Tunç Soyer’den koltuğu devralan İsmail Yetişkin’in sorumluluğu çok ağır. 650 kişilik dev bir mekanizmayı idare edeceksin, Bütün yolların İZSU, İzmir Gaz, Gediz tarafından tarumar edilecek. Bununla uğraşacaksın, proje üreteceksin, temel belediyecilik hizmetlerin zaten asli görevin… Bir de parti içinde bunlarla uğraşacaksın…

Anladığım kadarıyla parti içi terbiyeyi iyi bilen Yetişkin, bu açıklamasıyla, “arkadaşlar burdayım, bu işler için erken, oturun oturduğunuz yerde” mesajını çok kibarca verdi.

Allah yardımcın olsun İsmail Yetişkin!

CHP mi? Bu örgüte çoluğundan çocuğundan arttırdığı zamanını harcayan gerçek gönüllülere sabırlar diliyorum. Çünkü bu parti içi etik dışı mücadele bitmedikçe, enerji buna harcandıkça iktidar zor!

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Dilek Gürbüz
Dilek Gürbüz
Yazarın diğer yazıları
“Ne olacak bu belediye personelinin hali?”
11 Şubat 2022 11:07
Meclis üyesinin belediye ile iş ilişkisi tartışması
08 Aralık 2021 7:47
Şoförler Odası’nın evlere şenlik cevabı
11 Ağustos 2021 8:25
Seferihisar’ın taksileri yetersiz kalıyor! Yetkililer telefonları açmıyor!
06 Ağustos 2021 3:01
Tüm yazılar