Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Engelliler için açılması istenen kafeterya ile ilgili olaral görüşmler yaptığını belirterek “Çağan Irmak Kültür Merkezinin karşısındaki kafeteryanın engelliler meclisine verilerek engelliler için kafeterya yapılması için gerekli girişimlerde bulundum.Yüzde 90 ihtimalle bu olayı gerçekleştireceğiz.” dedi.
Engelliler için belediyenin işletmeciliğini yaptığı plajlarda engelliler için özel bölümlerin yapılacağınıda belirten Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Engelliler için şejlong ve şemsiyeleride koyacağız.Bu şejlong ve şemsiyelere engelli işareti koyacağız ve engellilerin kullandığı biçimde gidiş yolu yapcağız” şeklinde konuştu.
Seferihisar’ın engellileriçin engelsiz kent sembolü olan Kırmızı Bayrak üzere olduğunu da belirten Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “İlçemizde engelli vatandaşlarımızın engelsiz olarak yaşayabilmeleri için yapılması gereken tüm yatırımları yapıyoruz. Kırmızı Bayrağımızı almak üzereyiz. Bu konuda çalışmalarımıza büyük destek veren Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Seferihisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Uğur Alparslan ise “Kırmızı Bayrağın alınması için yapılan tüm çalışmalarda Belediyemizin yanında yer alacağız” dedi. (Bayrakmedya)