fbpx

Yine çevre katliamı

Yayınlanma tarihi : 19 Temmuz 2022 2:35

2-3 sene de bir mutlaka balık çiftlikleri, HES, kapatılan koylarla ilgili gündeme düşüyoruz. Yatırıma asla karşı biri değilim ancak anlamakta zorluk çektiğim şey “bölge halkının istemediğini bile bile inatla dayatarak bu projeleri hayata geçirme gayretleri”

zabıtalara Teşekkür ediyoruz

Halkın gündemi programında Seferihisar’da artan dilenciler ve bunun vatandaşı rahatsız etmesi konusunda ki uyarımızı dikkate alarak çalışma başlatan Seferihisar Belediyesi zabıta Müdürü Selma Ök ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz. En azından insanlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor böylelikle.

Yerli Turist Esnaftan şikayetçi

Ülke de fiyatı artmayan hiçbir şey kalmadı. Hatta artık neyin ucuz neyin pahalı olduğunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Hal böyle olunca yerli turistin uğrak yeri olan Seferihisar’da işletmelerin fiyat politikaları denetlenmediği için sosyal medyada ilçemize gelen ziyaretçilerin isyanı ile karşılaşıyoruz. Zamların farkındayız ama fırsatçılığı da görebiliyoruz. Seçimden seçime faaliyetlerini duyduğumuz Esnaf ve sanatkarlar Başkanı acaba halkın isyanından haberdar mı ?

Yollar diye diye dilimizde tüy bitti

İlçenin yolları malum. Marketten ayran alıp aracınıza bindiğinizde ayranı çalkalamakta uğraşmıyor eve gider gitmez bardağa doldurabiliyorsunuz. Bir de Sığacık-Seferihisar yolu var ki düşük banketten dolayı araç sürme becerinizi geliştiriyorsunuz. Başka faydalı bir yanı da sanayi esnafı hiç boş kalmıyor, sürekli ve daimi müşterileri oldu. Turabiye, Çolakibrahim mahallelerinde oturanlar sağlıklı yaşamı seçerek Bisiklet kullanmaya başladılar.

Yine Dernekler

Gün geçmiyor ki ilçe de yeni dernek kurulmasın. Dernekler cenneti olduk resmen. Bu gidişle Belediye Başkan adaylarının Meclis üyesi aramasına gerek kalmayacak. En çok üyesi olan derneklerden birer kişi listelerine aldıklarında seçimi kazanmak garanti.

İşçilere yüzde 80 zam

Seferihisar Belediyesinde çalışan personele Yüzde 80 zam verildi. Artan fiyatlara karşı çalışanı korumak adına yapılan artışta merak ettiğim tek konu en az maaşı alan ile en çok maaşı alanın zam oranlarının aynı olup olmadığı. Eğer aynı ise arada ki ücret farkı çok açıldı demektir. Düşük ücret alana yüzde 80 yüksek ücret alana daha düşük bir zam verildiyse çalışanların arasında ki fark biraz olsun kapanmış demektir ve daha adaletli bir ücret uygulaması olur.

Bu işin ucu kaçtı (Trafik sorunu)

İlçe merkezinde bir kilometrelik yolu araçla 20 dakikada anca gidebiliyoruz. Seferihisar Emniyeti trafik sorununu sadece araçlara ceza keserek çözmeye çalışıyor. Kaldırımlar işgal altında olduğu için insanlar trafiğin aktığı yolda yürümek zorunda kalıyor. Çift taraflı parktan dolayı ilçenin bir çok noktasında trafik tıkanıyor. Kaldırımlardan engelli vatandaşlarımızın yola inmeleri için yapılan yerlere park edilen araçlar var. Düzensizliğe düzen denilen bir devirde yaşıyoruz ne yazık ki. Küçük lokal otoparklar ile çözüme ulaşmak artık imkansız. İlçemize insanları davet ediyoruz, gelin Seferihisar’ı görün diyoruz ancak unuttuğunuz bir şey var sayın yetkililer, Bizler bu ilçede yaşıyoruz ve yaya olarakta, sürücü olarakta çile çekiyoruz.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (4)
 • şule bilir dedi ki:

  chp hiç heveslenmesin bu büyük çabayla zaten belediyeyi akp’ye kendi elleri ile veriyor. ortaokul mezunu belediye çalışanı 11.000 tl maaş alıyor son zamlarla. yuh biz boşuna okumuşuz 25 sene çalışmışız o zaman. belediyede abimiz varsa tamammış iş meğer. sığacık eğer denetlenmezse yerli turisti bile zor görecek. bim’den dondurma alıp gezenler cenneti olacak. hele millet bahçesi açılsın zamam seyreyleyin manzaraları. marina zaten yakında denizi sığacık’lılara göstermeyecek ona da helal olsun. büyükşehire belediye başkanı yollayan ilçenin hali ortada. innnşallah oy istemek için sahaya inerler o zaman çok eğlenceli olacak ortalık çünkü. toki’leri yazmıyorum bile onlar zaten kendi
  içinde birbirlerini yiyor.

 • Seferihisar sevdalısı dedi ki:

  Ağzınıza sağlık, Valla destan da yazsanız ansiklopedi de bassaniz belediyecilik anlayışı olmayan kişiler tarafından yönetildikçe seferihisarın yüzü gülmez. Başka hiçbir şey demiyorum . Anadolu’da ki belde bizden daha iyi şartlar da …(küçümsemek için söylemiyorum) ak Parti şöyle ak parti böyle , yav tamam öyle böyle anladık da İzmir büyükşehir CHP min kalesi , Seferihisar dan çıkan bir başkanı şuan başında hani nerede destek hani nerde yatırım . Daha hala Hamit nişancının yapmış olduğu yolları kullanıyoruz .

 • Hakan Gülbahar dedi ki:

  Kalemine sağlık Abi. Ayran olayı harikaydı😀☺️

 • Özlem Kayan dedi ki:

  Halkın diline tercüman olmuşsunuz resmen. tebrikler emeğinize sağlık.

 • Evrim Ataman
  Evrim Ataman
  Yazarın diğer yazıları
  Dernekler siyaseti belirleyemez
  21 Mart 2022 9:55
  Tüm yazılar