Seferihisar Emlak

YENİ HABER – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta Lezzet Ankara adında yeni bir uygulama başlattı. Ankaralı esnafın uygulamaya yüzde 0 komisyonla ve ücretsiz kayıt olabileceği açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı uygulamaya kısa sürede 149 restoran kaydoldu.

Uygulama, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in Şubat ayında esnafa destek hareketi kapsamında başlattığı ve  Türkiye’ye model olmasını amaçladığı Yiyin Gari uygulamasını akıllara getirdi. Seferihisar’da paket servis yapan işyerleri, gıda satan marketler, Yiyin Gari uygulamasında da sıfır komisyon şartı ile sisteme üye olabiliyor.

YİYİN GARİ 

Yetişkin, uygulama ile ilgili “Pandemi sürecinde birçok işyeri kapalı durumda. Yeme-içme hizmeti veren esnafımız da sadece paket servis hizmeti verebiliyor. Tüm bu işyerlerinin hepsini bir arada görmek ve seçebilmek mümkün değil. Biz hem vatandaşlarımızın tüm yemek alternatiflerini bir arada görmesini sağlıyoruz hem de bu hizmeti esnafımıza komisyonsuz vererek bu zor günlerde katkı sağlıyoruz. İlçemizin yerleşik nüfusuna ek günübirlik ziyaretçi de çok alan bir konumda. Tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı şekilde tüm alternatifleri bir araya topladık. Bunu belediye olarak biz sağlıyoruz ve bu aracılığı benzer örneklerinden farklı olarak komisyonsuz olarak yapıyoruz. İşte bu noktanın yaygınlaşması için çaba sarf edip uygulamamızı Türkiye’ye model olarak göstereceğiz. Tüm esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum ve vatandaşlarımıza ‘yiyin gari’ diyorum” açıklamasını yapmıştı.