fbpx

Yunanlılar Samos-Sığacık hattına ilgi gösteriyor

Yunanlılar Samos-Sığacık hattına ilgi gösteriyor
Yayınlanma tarihi : 17 Eylül 2015 3:56 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 9:18

Sığacık Teos Marina ve Samos Adası Karlovassi arası düzenlenmeye başlayan feribot seferlerine karşı taraftan da ilgi gelmeye başladı. Sığacık’a gelen Yunanlılar, önce Seferihisar’ı turluyor ve yarım saat gibi bir sürede İzmir merkeze ulaşıyor.
Seferihisar ve Samos Belediyeleri, Teos Marina, Samoslu işadamları ve turizmcilerin ortaklaşa çalışmalarıyla çabalarıyla başlatılan Sığacık-Samos feribot seferlerinin,Samos-Seferihisar ayağı 16 Eylül Salı günü gerçekleşti.

DSC_2009

Seferihisar’a Samos’tan yapılan seferlerle gelen Yunanlı misafirlerin İzmir turizmine katkı sağlaması öngörülüyor.
İlk olarak 2011 yılında Seferihisar-Samos arasında gerçekleştirilen feribot seferleri Samos Adası’nda Karlovassi Limanının açılmasıyla birlikte tekrar hayata geçirildi. Seferihisar’dan Samos’a yapılan seferler 1 Eylülden bu yana düzenli olarak yapılırken,Samos’tan Seferihisar’a ilk sefer düzenlendi.

 

16 Eylül Salı günü hayata geçirilen Samos Adası Karlovassi Limanı – Seferihisar Sığacık Teos Marina arasındaki sefer, İzmir’e ulaşmanın en kısa yolu olması nedeniyle Yunanlılar tarafından da ilgiyle karşılandı.
Star Teknesi’yle yapılanyolculuk 1 saat 40 dakika sürerken, gelen misafirler marinadan otobüslerle İzmir’e yola çıktı. İzmir’in turizmine büyük katkı sağlayacağı öngörülen Samos- Seferihisar seferlerini düzenleyen Tursen Turizm acentesi sahibi Sena Yıldırım, Seferihisar- Samos arasında gerçekleştirilen seferlerin iki taraf içinde çok iyi olduğunu söylerken, Kurban Bayramı’nda da yoğunluğun fazla olacağını bu nedenle de bayram boyunca günde birkaç kez tur düzenleneceğini belirtti. Hava şartlarına bağlı olarak ekim ayında da devam edecek olan seferlerin, 2016 yılından itibaren yıl boyunca yapılması planlanıyor.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)