Seferihisar Emlak

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yaş sebze Meyve İhracatçıları Birliği, görevine başlayan Türk Exim Bank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ekonomi Bakanlığı’nda uzun yıllar baş danışmanlık yapan Adnan Yıldırım,  Türk Eximbank Genel Müdürü oldu.  Adnan Yıldırım’a İstanbul İhracatçılar Meclisi Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal, Genel Sekreter Selçuk Şaban, Yönetim kurulu üyeleri Hayrettin Uçak, Engin Doğan, Refik Arda Şahin, Adnan Yılmaz, Cevdet Çekok hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Sıcak ve samimi geçen ziyarette, Türk Eximbank’ın sanayici ve ihracatçımız için üstlendiği fonksiyonun ne kadar önemli olduğu ve özellikle bu çerçevede bu kesimin finansmanı noktasındaki imkânlar üzerinde duruldu.

Görüşme sırasında; açıklanan yeni ekonomi paketindeki teşvikler ve önlemler paralelinde, reel ekonomiyi ve ihracatı daha güçlü destekleyebilmesi için Eximbank’ın imkânlarının güçlendirilecek olmasının yaratacağı olumlu etki dile getirildi.

Özellikle şirketlerin üzerindeki teminat yükünün bu imkanlar sayesinde hafifletilecek olmasının piyasalar üzerinde ciddi bir rahatlama yapacağı da vurgulandı.

Bu çerçevede sanayicimizin ve ihracatçımızın ekonomik aktivite imkânlarını çok daha iyi kullanabilecekleri belirtilirken, bunun da 2017 için ekonomiye umut ve moral olacağının altı çizildi.

Son Güncelleme : 18 Nisan 2018 22:39