Seferihisar Emlak

Geleceğin ziraat mühendisleri iyi tarım uygulamasıyla mandalina yetiştirme, ve paketleme sektörünün önde gelen isimlerinden Uçak Kardeşler narenciye işleme ve paketleme tesislerini ziyaret etti.

Mandalinanın bahçeden yetişmesi toplanması ve paketleme sürecini yerinde uygulamalı olarak görme şansı bulan öğrencilerle Vahit UÇAK ve Hayrettin UÇAK bizzat ilgilendi.

Meyvenin yetişmesinden toplanmasına, depolanması ile paketlenerek sofraya ulaşmasına geçen süredeki çalışmaların püf noktaları, Hayrettin Uçak tarafından ziraat mühendisi adaylarına uygulamalı olarak anlatıldı.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih ŞEN ev sahipliklerinden dolayı Uçak Kardeşler ailesine teşekkür ederek “Öğrencilerin tesiste paketleme ve yeni hasat sonrası teknolojileri yerinde uygulamalı olarak görme fırsatı buldular. Bu ziyaret öğrencilerimizin eğitimlerine önemli katkılar sağlamıştır. Uçak Kardeşler’e bizlere kapılarını açtığı için teşekkür ederim” diye konuştu.

Hayrettin Uçak, eğitime her zaman destek verdiklerini dile getirirken, “Ziraat mühendisleri sektörümüz için çok önemli. Yeni mezun olacak çocuklarımıza Uçak Kardeşler bünyesinde istihdam sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Son Güncelleme : 20 Nisan 2018 20:00