Seferihisar Emlak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da İstihdam Şurası Ödül Töreni’nde konuştu, istihdama katkıda bulunan işadamlarına ödüller verdi. Ödül alan firmalar arasında Seferihisarlılar’ın yakından tanıdığı UÇAK KARDEŞLER de var. Ödülü Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden Uçak Kardeşler’den Ali Uçak aldı. Külliye’deki törende hazır bulunan Hayrettin Uçak “İstihdamın artırılması konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan işadamlarını teker teker tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da İstihdam Şurası Ödül Töreni’nde konuştu, istihdama katkıda bulunan işadamlarına ödüller verdi. Erdoğan’ın ödüle layık gördüğü isimlerden birisi de Seferihisarlı Uçak Kardeşler firması oldu. Ödülü firma adına Ali Uçak aldı. Erdoğan işadamlarına artı iki istihdam çağrısında bulundu, ayrıca 3 kişi veya daha az çalışan esnaflara da yeni bir müjde verdi.
Törende hazır bulunan Hayrettin Uçak, mutluluğunu dile getirirken “Bu ödülün sahibi biz değiliz. Seferihisar’ın tüm yaşayanları. Biz kendimizi Seferihisarlı kabul ettik, Seferihisar da bizi bağrına bastı. İstihdam sayısını artırmak, daha çok kişiye iş vermek ana hedeflerimiz arasında.” dedi.
Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Türkiye’nin ekonomik olarak büyüdüğüne dikkat çekerek istihdamın artırılmasını istedi. Erdoğan “İstihdamı sadece devletten beklememeliyiz. Ülkemizin bu yılın ilk üç çeyreğinde elde ettiği yüzde 7’lik büyüme oranı hedeflerimiz doğrultusunda ilerlediğimizi gösteriyor. Yıl sonunda da bu hedefi tutturacağımıza inanıyorum. Bizim için büyümenin en önemli göstergelerinden biri istihdam. Benim işadamlarına bir ricam olacak. Bu istihdam seferberliğini sürekli devletten bekleyecek olursak ciddi bir yanılgı olur. TOBB bütün üyelerinden artı 1 istihdam istemişti. Artı 2 isithdam sağlayacak olursak ülkemizin büyüme oranın genişletecek bu ülkeyi kıskananları da çıldırtacaktır. İşadamlarımıza sesleniyorum; Buna var mıyız? Her müessesemiz artı 2’şer kişi istihdam edecek olursa biz büyümeyi yükseltmeye devam ederiz. dedi.