DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1984378฿%2.32555

a

18 ayı geride bırakırken

0

BEĞENDİM

Seferihisar Belediyesi görevi devralalı 18 ayı doldurdu, dolduracak. Bu süre içinde Seferihisar’ın adı ülke içinde ve dışında emsali olamayacak kadar duyuruldu. Bunun sonucunda da Sığacık ağırlıklı olmak üzere ilçemize tam bir insan akını yaşandı.

Adımızın duyurulmasında en çok pay sahipleri ise ekmek, sebze ve meyve üreticileri ile sahillerdeki çay bahçeleri ve restoranlar oldu. Belediyenin gözle görülür en büyük icraatı da Sığacık yolu üzerindeki Taşdibi kavşağının düzenlenmesinde ve Kale içi pazarının hizmete açılmasında kendini gösterdi.

Bir buçuk yıl içinde yerel yönetimin kültür etkinlikleri alanında yoğunlaştığı aşikardır. Ama aynı belediye yönetiminin iş disiplini ve yaptırım konularında belediye personeli üzerindeki etkisi yönünden “sınıfta kaldığı” da açıktır.

Bunun nedeni de çalışanların verimliliğini artıracak koordinasyon mekanizmasının iyi işletilememesi, ilçe merkezi dışındaki çalışanların görevlerini yeterince yerine getirmemesi ve vatandaşa verilen hizmette aksamaların olmasıdır.

İki örnek verirsek;

Yaz başında sivrisinek mücadelesi aksamıştı. Bu konuda daha sonra çalışmalar hızlandırıldı ve etkin mücadele sonucunda bu sorunun üstesinden gelindi. Bunun nedeni iyi araştırılırsa ne demek istediğimiz açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

İkinci olay, Ürkmez bölgelerindeki işgaliye ve o bölgede görev yapan personelin işgalcilerle içli dışlı ilişkileridir.

18 aylık dönemi geride bırakan belediye yönetimi, yukarıdaki iki olayı iyi irdelerse, hem önümüzdeki sonbahar ve kış sezonuna hem de yaz dönemine yönelik çalışmalarına şimdiden planlı bir şekilde başlayabilir.

Ayrıca ilçe merkezinde dayanılmaz hale gelen trafik ve otopark sorunun çözecek olan da belediyedir. Bu konuda ciddi adım beklenmektedir.

Özetleyecek olursak, mezbaha olayındaki gibi ‘somut adımlar’ atılmalı, ‘cek, caklarla’ vakit geçirilmemelidir. Unutmayalım ki daima sağduyu sahibi seçmen, sadece Sığacık’taki hizmetlerle, Kent Meclisi çalışmalarıyla ve kültür sanat etkinlikleriyle yetinmez, daima ambardaki daneye bakar. Ambarı da daneyle dolduracak olanlar da Başkan Soyer, meclis üyeleri ve belediye çalışanlarıdır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.