Seferihisar Emlak

Bu coğrafyada herkese 3 m2’lik mezar yeri var ve kefenin de cebi yok

Sevgili okurlar, son haber ve yazılarımızda bazı isimlerin yaptıklarını ve konuştuklarını ibreti aleme duyurduk ama olaya muhatap olan isimlerden hiçbirisi ortaya çıkıp da “Ben bunu söylemedim” veya ”Ben bunu yapmadım” diyemedi.

Çünkü haber ve yorumlarımız doğruydu.

Aslında biz herhangi bir ismi hedef alarak o yayınları yapmamış, o yazıları yazmamıştık.  Amacımız kendi çıkarlarını toplumun çıkarlarından üstün tutan insanlar aynanın karşısına geçip ”Ya.. Biz gerçekten bencil ve kişisel çıkarlarımızı ön planda tutan birer insan mıyız” diye düşünmelerini ve herkes gibi yasal davranmalarını sağlamaktı.

İnsanoğlu elbette hata yapar.

Bizim haber ve yorumlarımızda davranışlarını eleştirdiğimiz kişiler de hata yapabilir. Ancak toplumu yönetmek, toplum adına karar almak için bir makama seçilenlerin yaptıkları hata değildir.

Hatanın ötesinde siyaseti kendi çıkarları uğruna kullanmak, yasalara saygılı davranan, işlerini kanun, nizam çerçevesinde yapanları enayi yerine koymaktır.

”Önce iğneyi kendine, sonra çuvaldızı başkasına batıracaksın” diye çok güzel bir atasözümüz var. Bu arkadaşlardan da önce iğneyi kendilerine, sonra çuvaldızı başkalarına batırmalarını beklerdik ama yinede bekliyoruz..

Oysa böyle bir erdem göstermeleri yerine ‘gazeteci ile hesaplaşma veya bu konuştuklarımızı Karabulut’a kim söyledi’ çizgisine yöneldiler.

Oysa tarih boyunca kendi hatalardan vazgeçmek yerine suçu gazetecilerde arayan her iktidar sahibinin yerinin tarihin çöplüğü olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Ve hiçbir iktidar basını susturmayı başaramamıştır.

Bunlar da şimdi, ”Benim arkamda şu var” , ”Benim arkamda bu var” diyerek hem birilerine gözdağı vermeye çalışıyor, hem de suçlarını bastırmak için birilerinin icazetine sığınmaya çalışıyor.

Belediye meclisi üyelerine daha önce de söyledim. Şimdi de yazılı olarak bazılaraı için tekrar söyleyeyim:

Sizler kişi olarak bulunmaz değildiniz. Arkanızda parti olmasaydı, arkanızda Tunç Soyer olmasaydı belediye meclisi üyeliğini sadece rüyanızda görürdünüz.

Tabii ki biriniz hariç…

O biriniz de İzmir’deki, büyük dayısı sayesinde hiç de hak etmediği bir koltuğu işgal ediyor.

Koltukta olmanın nimetini de servetlerine servet katmak olarak kullanıyor. Bu davranışın insanlığa da kamu vicdanına da sığmadığını da herkes biliyor sadece bu zatlar milleti kör, Seferihisar’ı sağır sanıyor.

O arkadaşa buradan son kez söyleyeyim kendi yerini denize kadar imar içerisine, komşu parselin önüne de otopar yaptırdığı haberlerini sağır sultan bile duymak üzere.

Bilinçli yapılan o hatayıda bir an önce düzelt…

Yerel seçimler geride kalalı henüz 5 ay bile olmadan belediyenin olanaklarını kullanarak kişisel menfaat sağlayanlar en büyük zararı CHP’ye ve Başkan Tunç Soyer’e veriyor.

Ey milleti sersem kendilerini kurnaz sanan uyanıklar!

Her sabah evden çıkarken birer kez aynaya bakın ve bir önceki gün yaptığınız icraatların hesabını kendinize vermeye çalışın. Bakalım vicdanınızda bir kıpırtı, bir sızlanma olacak mı?

Kulağıma gelen pek çok çirkinlik var. Belediye meclisimizin bazı üyelerinin para uğruna yaptıklarını duyduğumda inanın onlar adına ben insan olarak utanıyorum.

HEPİMİZ TUNÇ SOYER’İ ÖRNEK ALMALIYIZ

Neyse ki makamında bazı günlerde 30, bazı günlerde 80 vatandaşın sorunlarını dinleyen ve çeşitli talepleri karşılamaya çalışan, hiçbir ismin de gönlünü kırmayan bir Tunç Soyer var.

Makamına her sabah saat 08.15’de gelen Tunç Soyer, daima topluma hizmete ve insanların dertlerine derman olmaya çalışıyor. Ayrıca herkesi güler yüzle karşılıyor, güler yüzle uğurluyor.

Elbette her isteği karşılamak imkansız, ama en azından kendi çıkarı için çalışmıyor ve insanları memnun etmek için gayret gösteriyor.

Şu anda belediye meclisinde bulunan isimlere baktığımızda hiçbirinin para kazanma gibi bir dertlerinin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun bilincinde olsalar ve Tunç Soyer’i örnek alsalar bir sorun kalmayacak. Ama o erdemli davranış yok ama önümüzdeki aylarda veya yıllarda olur mu?

Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Küçük bir yerde yaşıyoruz. Kimin ne icraat yaptığı herkes tarafından izleniyor. Kamu adına sizlerden tek isteğimiz, seçildiğiniz makamı derdini anlatamayan bireyler adına kullanmanız ve o insanların derdine derman olmanızdır.

SON CÜMLEM

Şimdi, mazbatalarınızı aldığınız günden bu yana geçen 5 aylık sürede yaptığınız icraatları bir yana bırakalım ve yeni bir sayfa açalım. Doğru, düzgün ve bembeyaz bir sayfa…

Var mısınız.

Unutmayın, bu coğrafyada 3 metrekare mezar yeri hepimiz için mevcuttur. Kefenin de cebi yoktur.

Son Güncelleme : 08 Ağustos 2018 18:49