Seferihisar Emlak

Tapu dairesini hükümet binasından aldılar, kent meydanındaki binanın dördüncü katına verdiler. Binada 2 asansör var ama 1’i genelde çalışmaz. 2’ncisi boynuzlu belediye otobüsleri gibi her katta bir dakika durur.

Peki, niçin tapu dairesi bu binanın 4.üncü katına taşındı? İddialara göre binayı AKP’nin eski ilçe başkanı yaptı ve binaya rant kazandırmak için de tapu dairesi buraya taşındı.

Kadastro da mevcut binanın diş polikliniği olması nedeniyle başka bir apartmanın 2. katına taşındı. Bu konuda da söylenen şu: ”Binanın sahibi AKP’li. Niçin zemin katta başka bir bina bulunmadı? Tabi o bina AKP’li olduğu için o binaya taşındı.”

Yukarıda sözünü ettiğim iki kurumun taşındıkları mekanları en çok CHP’liler ve diğer muhalefet partilerinin mensupları eleştirdi.

GELELİM ÜRKMEZ’DEKİ İZSU BİNASINA

Ürkmez bölgesine hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU, Ürkmez’deki eski belediye binasının alt katında hizmet veriyordu. Bina kamu binası olduğu için sembolik bir kira bedeli ödeniyor, belki de hiç para alınmıyordu.

Araya kimler, hangi iş bitirici (!) CHP’li girdiyse girdi, İZSU binası Osman Ürkmez’e ait mekanların yanında bulunan ve Osman Ürkmez’in baldızına ait bina İZSU’ya kiralandı. Bu günlerde bu kurumun yeni binasına taşınması için hazırlıklar yürütülüyor.

Ürkmez’deki İZSU binasının bulunduğu yerde ne kadar rahat hizmet verdiğini okurlarımıza gösterebilmek için fotoğrafladık ama fotoğraf başka mezralara çekildiği için yayınlamama kararı aldık. Ancak bir kamu kurumunda çok da iyi hizmet veren bu kurumun niçin Osman Ürkmez’in bir yakınına ait binaya taşındığını araştırmayı sürdürüyoruz. Arada kimlerin olduğunu mutlaka ortaya çıkaracağız.

Şimdi soralım.

Hangi parti hangi partililer hakkında rant dedikodusu yapabilecek?

Arap misali, “Senin yüzün kara, seninki benden kara…”

SEFERİHİSAR’IN GÜÇ BİRLİĞİ

Seferihisar’da son haftalarda ilçe gündemine girmeye çalışan bir oluşum var, adı ‘Seferihisar Güç Birliği’. Birkaç kez sordum araştırmaya çalıştım, ‘Arkadaş bu Güç Birliği adı altında bir topluluk oluştu, açılışlar yaptı bizler de haberlerini yapıyoruz, nedir bu oluşum” sorumun cevabını hiç kimse veremedi.

Şimdi bu oluşumun önde gelen veya gidenlerine ben yeniden sorayım. Hakikaten bu Güç Birliği’nin amacı nedir? Niçin kuruldu?

‘Toplumun veya bireylerin haklarını aramak için’ derseniz toplum veya bireyler artık haklarını facebook, twiter telefon mesajı, E-posta özetle saymakla bitmeyen sosyal medya iletişim araçlarıyla belediye başkanlarından Kaymakam’a, Valilikten bakan, başbakana yetmedi Cumhurbaşkanımıza ulaşabiliyor. Sahi bu güçbirliği niçin ve bölgemize ne hizmeti olacak biri bana bunu anlatsın, ben de anlatılanları, noktasına, virgülüne dokunmadan yazıp yayınlayacağım…

ADD ilk kurulduğu yıllarda o günlerdeki bir köşe yazımda şu cümleleri yazıp yayınlamıştım. “Ben bu gibi oluşumlara karşıyım. Ne yani ADD’ye üye olanlar Atatürk’ü seviyor da üye olmayanlar sevmiyor anlamına mı gelecek. Ben böyle oluşumlara karşıyım. Bu ülkede yaşayan bir birey Atatürk’ü sevmiyorum diyorsa o kişi Türk değildir” demiştim.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 14:52