Seferihisar Emlak

O arkadaş, o makama atandı atanalı insanlara partili partisiz demeden öyle hizmetler yaptı, bölgesinde öyle çok işler gerçekleştirdi ki anlatılır gibi değil.

Başarıları ve namı bırakın bölgeyi, yurt çapında bile duyuldu! Duyulması yetmedi! Çevredeki insanları grup grup partisine getirdi, toplu kayıtlar yaptı. Yetmedi, kilosuna rağmen insanlar onu omuzlarına aldı, ahalinin alkışları yeri göğü inletti. (!)

YUKARIDAKİ CÜMLELERİME ARKADAŞIN KENDİSİ BİLE İNANMAZ!

Başarılarının başında gelen ve seçimlerde gece gündüz demeden çalışan, parti bayrağı asan, yetmedi gece gündüz militan gibi koşturan gençleri bir kenara bırakıp, ”Siz tukakasınız” dedi. Bu da yetmedi, başka partilere kayıtlı olup partilisi belediye başkanına ve aynı partiden meclis üyelerine küfür eden insanları belediyeye aldırmakla ün yaptı.

Seçimlerde parti adaylarına ana avrat küfür eden insanları yanı başına aldı, 24 saatin 19 saatinde onlara kol kanat gerdi. Bu da yetmedi onlarla beraber Fizan’a kadar gitti. Oralarda birlikte yemek yediler, gezdiler, oynadılar…

İNSANLAR KANDIRILDI VE ADETA DOLANDIRILDI AMA ONDAN ‘TISSS’ SES ÇIKMADI!

O yıllarda partiye bir bayan geldi ve dedi ki, “Benden ders almayanlar, politikanın hiçbir kademesinde yer alamaz..” Müritleri teker teker ve tıkır tıkır paralar yatırdılar. Yetişemeyenler, “Aman bizim politika hayatımız sona ermesin” diye düşünerek paralarını yatırıp İzmir’e gittiler. Bazıları da Ankara’ya kadar ulaşıp bayandan derslerini aldılar.
Daha sonra ahali bir baktı ki, o bayana para yatırarak siyaset dersi alanların hiçbiri partide bir adım yukarı gidemedi. Ama para yatırmayan ve ders almayanlar asansörle siyasette yukarılara çıktılar..

Peki, bizim çok başarılı arkadaş ne yaptı? ‘TISSS’ ses yok!

Para yatırıp o bayandan ders alanlar bir anlamda dolandırılırken, diğer anlamda ise KANDIRILIRKEN bizim zevattan ses seda çıkmadı.

Akil insanlardan 50 kadarını bir mekanda topladı ve dedi ki, “Oylama yapacağız, birden arkaya doğru en çok oy alan isimleri siyasette ön plana çıkartacağız” Akil insanlar bir araya geldi ama oylamada birinci gelenin de ismi cismi yok oldu, beşinci gelenin de….

Bizim arkadaştan yine “TISSS” yok…

‘O kadar akil insanı öptürdü..” diyeceğim ama ağır kaçar. En iyisi biz bunun adına “Kandırdı..” veya “Kandırılmalarını sağladı” diyelim…

ŞU ANDA DURUM NE?

Kendisine yakın olan isimleri bir kısmını bir yerlere arpalık olarak yerleştirdi.

Yerleştiremediklerinin yakınlarını, yetmedi genç arkadaşların başındaki ismi…

Neyse şimdilik bu konuları uzatmayacağım…

ANCAK!

Ayak oyunları ile yine aynı yere seçilmeyi veya seçtirmeyi planlayan arkadaş şunu iyi bilsin ki, son gece planları ve son dakika ayak oyunlarını bu insanlar artık yemeyecek. Yememeli de. Ayrıca ‘Bu bir bayrak yarışı’ gibi cümleleri de başta kendin ve seni destekleyen yorulmuş isimler bundan sonra bu cümleyi de kullanamaz ve kullanmamalıda.

Çünkü bayrak taşıyacak gücünüz kalmadı.

SON CÜMLEM:

Teşkilatın gençleşmesine! Teşkilatta aktif bayanların rol almasına! Teşkilatta yeni yüzlerin ve vizyonu geniş insanların öne çıkmasına yol aç, yol ver be arkadaş…

Yol ver ki büyük ağabey de bu yeni vizyondan yararlansın ve vizyonuna vizyon katsın…

Bir ağabey ol, bir büyük ol. Senin bu teşkilata yapabileceğin en büyük iyilik de bu olacaktır…

OLMALI DA..

Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 23:01