fbpx

Barış ve demokrasi gerek

Yayınlanma tarihi : 01 Aralık 2015 8:54

Türkiye bir yandan Rusya krizi, bir yandan terör ile uğraşırken Seferihisar da CHP kongresinin sonuçlarını tartışıyor. Ben de kongrenin yankılarını köşe yazımda dile getirdim.
Daha önceki siyasi gelişmelerde olduğu gibi bu kongre ile ilgili olarak da hedefimde kişiler veya parti olmadı. Sadece ayak oyunu düşkünlerini ve siyasette ayak oyunları ve oldu bittiler le başarıyı yakaladıklarını zannedenleri bir kez daha uyarmak istedim.

Zannedilmesin ki ‘Dutlaraltı Kahvelerinde‘ veya köy meydanlarında sohbet eden sıradan vatandaşlar, olan bitenin farkında değildir. Onlar gerçek alimlerdir ve her şeyin farkındadır. Hem onlar, hem de Seferihisar siyasi tarihi, delege seçimlerinden itibaren ayak oyunlarından medet umanları asla affetmeyecektir. Bu arada kendilerine yandaş ve koltuk değneği olanlar da halkın zihninde bir yerlere yazılmaktadır.
Hiçbir parti, hiç kimsenin babasından miras değildir. Partilerde köy kurnazlığı ile bir yerlere gelmeyi düşünenler veya gelenler Ziya Paşa‘nın ünlü beytini unutmamalıdır.
Ne diyordu Ziya Paşa?
‘Bed-asla necâbet mi verir hiç üniforma. Zer-dûz palan vursan da eşek yine eşektir.”
Yani, (Kötü bir kişiyi üniforma asla yüceltmez. Altın işlemeli palan vursan da eşeğin eşekliği değişmez)
SON CÜMLEM:
Ben önce evimde, sonra sokak ve mahallemde, daha sonra ilçemde, ilimde ve en son ülkemde barış ve demokrasi istiyorum. Yarın sabah doğacak yeni güneşle birlikte insanların barış ve demokrasiye hizmet etmesini diliyorum. Partilerde de ağalık düzeninin son bulmasını istiyorum.
Herkese saygı ve sevgilerimle…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar