fbpx

Başarı ekip işidir

Yayınlanma tarihi : 13 Aralık 2013 2:57 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 2:58

Seferihisar Belediyesi, Tunç Soyer döneminde pek çok belediyenin haberdar bile olmadığı alanlardaki çıkışlarıyla adını yurt genelinde duyuruyor.

Sakin Şehir, Plaj Futbolu, Doğa Okulu, Üretici Pazarı gibi girişimlerden sonra TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenen eTR Ödülleri’nde de bu özelliğini sürdürdü.

Geçtiğimiz yıl ikinci olduğu yarışmada bu yıl ‘Seferi Pazar’ projesiyle birinciliği göğüsledi.

Kategorisinde Türkiye’nin en iyi belediyesi seçildi ve ödülünü TBMM’de düzenlenen törende teslim aldı.

Seferihisar ekibinin TBMM Başkanı ve iki bakanın huzurunda birincilik ödülünü alırken verdiği fotoğraf, bence Seferihisar tarihinde ilk olması yönünden büyük önem taşıyor. Kolay alınan bir ödül olmadığını hepimiz biliyoruz. Şunu da iyi biliyoruz ki bu başarı bireysel değil, ekip çalışması ürünüdür.

SeferiPazar projesinin Başkan Tunç Soyer’in bir fikri olduğunu, uygulamasının İnanç Karabulut önderliğindeki Seferihisar Belediyesi Bilgi İşlem Servisi tarafından yürütüldüğünü, Veysel Yücel, İlker Kozan, Ferhat Karabulut ve Ahmet Çolak’ın emekleriyle geliştiğini hepimiz biliyoruz.

Neptün Soyer önderliğinde kadınların kurduğu Hıdırlık Kooperatifi de işin uygulayıcısı olarak Türkiye’yi Seferihisar’ın doğal ürünleriyle tanıştırmaya devam ediyor. Büyük organizasyon, büyük emek…

Bu nedenle de başarıda emeği bulunan herkesi kutluyoruz.

Bilgi İşlem’deki ekip başarısı ile övünürken Kültür Sanat Müdürlüğü’ndeki ekip çalışmasını da alkışlıyoruz.

Ancak Seferihisar Belediyesi’nin bazı bölümlerinde, özellikle de İmar Müdürlüğü’nde olduğu gibi ‘İşe göre adam’ değil de ‘Adama göre iş verilen’ bölümlerdeki başarısızlık, şaibe ve rezalet de görmezden gelinemez.

Tunç Soyer aday olsa da olmasa da CHP’yi seçim yarışında zora sokacak olan da bu ‘Adama göre iş yaratılan’ bölümlerdeki uygulamalar olacaktır.

Elbette belediyede birey olarak son derece yetenekli ve zeki elemanlar vardır. Ancak başlarında ekip başarısına yatkın olmayan ve işgal ettiği mevkide ‘ince hesaplar’ için bulunan veya ‘ince hesaplar için kullanılan’ amirler olduğu sürece bu yetenekli kişiler varlıklarını gösteremezler. Çünkü o birimde bütün hesaplar amirin veya hamisinin ince hesaplarına yönelik yapılır.

CHP’li Başkan Tunç Soyer yönetimindeki belediyeyi 4.5 yıl sonunda başarısız gösteren unsur da budur zaten…

Yoksa hiç kimsenin plaj futbolunda veya proje yarışmasında elde edilen başarıları küçümseme hakkı yoktur.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar