Seferihisar Emlak

Seçmenler, yerel seçimler arifesinde konuşmalarını genellikle belediye başkanları üzerine yoğunlaştırır.

Oysa başkan adayları kadar belediye meclisi üyelerinin de konuşulması gerekir. Belediye meclisi üyelerinin karakterlerinden tutun da halkla ilişkiler yetenekleri, kişisel çıkar peşinde koşup koşmayacakları ve meclis üyeliğine ne kadar zaman ayırabilecekleri mutlaka düşünülmeli ve adaylar bu çerçevede belirlenmelidir.

Geçmişi çok konuşmak istemesek de geçmişten tecrübe alınması gerekir. Seçmenler, yerel seçimlerde oylarını kullanırken meclis üyelerinin kim olduğundan ziyade belediye başkan adayının kim olduğuna bakar ama aslında ilçe veya bölgenin geleceğine yön veren güç, mecliste havaya kalkan ellerdir. O eller ki doğmamış çocukların bile geleceğini etkiler.

Beş yıldan bu yana meclis toplantılarına aylarca hatta yıllarca gelmeyen isimler oldu. Üstelik bu sorumsuz ama o ölçüde de sorunlu kişiler ne meclis üyeliğinden ne de partiden istifa ettiler…

Son dönemde Seferihisar Belediye Meclisi toplantılarında yeterli çoğunluk sağlanamadı. Kararlar daha çok ikinci toplantıya katılanlar tarafından alınabildi.

Ben bir Seferihisarlı olarak o meclis üyelerine hiçbir zaman hakkımı helal etmeyeceğim. Ancak o isimleri 5 yıl önce meclise gönderenlerin bu kez biraz daha düşünerek hareket etmelerini bekliyorum.

Son cümlem:

Tüm siyasi partiler, seçilebilecek sıralara koyacakları meclis üyeleri adaylarını didik didik incelemeli, araştırmalı.

Kavun misali koklayamazlar ama yedi sülalelerini, yedi sülalelerinin geçmişlerini pekala araştırabilirler.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 14:54