fbpx

Başkan Soyer’in 50 milyon dolarlık tanıtımı

Yayınlanma tarihi : 21 Mart 2012 3:57 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 3:58

Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar’da çok seveni var. İlçe dışında kendisine sempati duyan Seferihisar dostları da var.

İçeride sevmeyenlerinin olduğunu da biliyoruz. Gerek kendi partisinden gerekse diğer partilerden bu muhalif isimler, fırsat buldukça seslerini yükseltiyorlar.

Ama sevenler de sevmeyenler de Başkan Tunç Soyer’in Seferihisar’ı çok ama çok iyi tanıttığı konusunda birleşiyor.

Gerçekten de Belediye Başkanı Tunç Soyer, geride bıraktığı üç yıllık görev döneminde ilçenin tanıtımını eksiksiz yaptı.

Bırakın İzmir’in herhangi bir ilçesinin belediye başkanını, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bile kentini bu kadar başarılı tanıtabildiğini sanmıyorum.

Bu konu medya takibi alanının en uzman kuruluşu olan AjansPress’in de dikkatinden kaçmamış. AjansPress’in bir ay önce yaptığı hesaplamaya göre Seferihisar için bölgesel ve ulusal yayın organlarında çıkan haberler, TV reklamı olarak hesaplansaydı, Seferihisar’ın tanıtım için 50 milyon dolar harcanması gerekecekti. 50 milyon dolar…
Yani yeni parayla 100 milyon, eski ifadeyle 100 trilyon liraya yakın bir rakam…

Başkan Soyer, son olarak FOX TV’de Fatih Portakal’ın sabah kuşağında sunduğu haber programı Çalar Saat’e konuk oldu ve 8 dakika süreyle Seferihisar’ı, Yavaş Şehir’i, mandalinamızı, denizimizi, balığımızı tanıttı. Program paralı olsaydı, karşımıza 300 bin dolarlık, yani eski ifadeyle 6 milyarlık bir hesap çıkarılacaktı.

Geçtiğimiz Pazar akşamı, konuklarımla birlikte Sığacık’a giderken, evlerine dönüş yapan ailelerin uzun kuyruk oluşturduğunu görmüştüm.  Liman Restoran’da, Burç Restoran’da, balık pişiricilerde bütün masalar doluydu, deniz kenarında bile masa atılacak alan yoktu.

Göğüs kabartan bu olay, ilçenin ve bölgenin tanıtımının ürünüydü…

Seferihisar’ın Başkan Tunç Soyer ile başlayan tanıtım atağı ilçeye müthiş kazanç sağlıyor. Hafta sonlarında Sığacık ve Kaleiçi Pazarı, ana baba yerine dönüyor. Esnaf da üreticiler de memnun oluyor.

Üç yıl önce Özdere, Gümüldür, Ürkmez ve Doğanbey’e göre bölgelerinden en ucuz arsa ve daireleri Seferihisar’da idi. Güzelbahçe ve Yelki’de gayrimenkul fiyatları tavan yaparken Seferihisar’da fiyatlar yerlerde sürünüyordu. Ancak son iki yıldan bu yana Seferihisar’da da gayrimenkul fiyatları tırmanışa geçti, zirve yaptı.

Dağlarımızdaki zeytinlikler bile değerli emtia özelliği kazandı. Zeytinliklere sürekli talep gelmesi, bu ilginin sonucu olarak gelişti.

Bu gelişmede, Başkan Tunç Soyer’in kişisel çabalarının, medyatikliğinin, yazılı ve görsel medyayı çok iyi kullanmasının etkili olduğunu kabul etmeyen yok. En keskin muhalifleri bile, “Yiğidi öldür, hakkını yeme’ anlayışı ile Soyer’in ilçe ve bölgemizin tanıtımına yaptığı katkıda tek laf edemiyorlar.

Tarla, bağ, bahçe, konut, kısaca gayrimenkul fiyatlarındaki tırmanış karşısında artık  ‘Tanıtım ile ne kazanılıyor ki’ diyenlerin sayısı da giderek azalıyor.

İlçe merkezine belediye hizmeti bekleyenlerin sayısı küçüksenmeyecek kadar olsa da üç yılda gerçekleştirilen 50 milyon dolarlık tanıtım için bence herkesin Soyer’e teşekkür borcu var.

Belediyede bazı atanmışların seçilmişlerin üzerinde cirit atması, buna göz yumulması konularında Başkan Soyer’i zaman zaman ben de eleştiriyorum ama tanıtım konusunda edebileceğim tek söz var: Teşekkürler Başkan, teşekkürler Tunç Soyer…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar