Seferihisar Emlak

İzmir’e bağlı ilçe ve belde belediye başkanlıklarına yeni ve yeniden seçilen belediye başkanlarını tebrik etmek amacıyla İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 28 CHP’li belediye başkanı ile tokalaşırken sadece Tunç Soyer’i yanaklarından öptü…

Bizler çabuk unuturuz düşüncesiyle tekrarlıyorum.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer kim?

1-Hukuk mezunu.

2- İsviçre Webster Kolej’de uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yapmış.

3. Tiyatrolarda oyuncu ve rejisör asistanlığı görevlerinde bulunmuş.

4- Türk Haberler Ajansı’nda muhabir olarak çalışmış.

5- Beş yıl boyunca yedi turistik otelde genel müdürlük yapmış. 1991 yılında Sığacık’ta kurdukları oteli 9 yıl yönetmiş.

Daha sonra…

2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Yüksek Lisans Programı’na katılmış ve AB Eğitim programlarında “COMENIUS” üzerine bir tez yazmış.

Avrupa Birliği’nden İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar konusunda hazırladığı rapor üzerine rahmetli Ahmet Piriştina, kendisine başkanlık danışmanlığı önermiş… Bu teklifi kabul eden Tunç Soyer Piriştina’nın vefatından sonra da bir süre Aziz Kocaoğlu’nun danışmanlığını sürdürmüş. Daha sonra da İzmir Ticaret Odası Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreterlik yardımcılığı yapmış.

2006 Yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği’ne atanmış.

İngilizce ve Fransızcayı çok iyi bilen Seferihisar Belediye Başkanı bu görevlerini yürütürken Asya’dan Avrupa’ya 70 ülkeyi gezmiş…

Bu ismi Seferihisar’a taşıyan kurmay ekip, yukarıdaki vasıfların ne anlama geldiğini, bu niteliklerin ilçeye neler kazandıracağını çok iyi biliyordu. Bu nedenle de CHP içinde isim üzerinde hiç tereddüt yaşanmadı. Zaten Seferihisar halkı da 29 Mart’taki tercihi ile bu seçkin isme onay verdi. İlçe yönetimini 5 yıl kendisine teslim etti.

Tunç Soyer gibi bir ismin Seferihisar Belediyesi’nin başına getirilmesinin ilçemizin ufkunu kat kat artırdığıın şu an için farkında olmayabiliriz. Ancak zaman içinde bu farkı hep birlikte göreceğiz…

İlçenin tanınmışlığının artması, yurtiçi ve yurtdışından büyük yatırımcıların gelmesini sağlayacaktır. Bu da işsizliğin aşılmasında önemli rol oynayacaktır.

Bu sözlerin doğru çıkacağına kanıt olması için bu yazımı saklayın…

Ancaaak!..

1- Başkan Tunç Soyer’i kasaba politikacıları ile karırtırır, olur olmaz istekler için kapısını aşındırırsak,

2- Yasal olmayan işlerimizi kılıfına uydurup onay almak için karşısına çıkarsak,

3- Mütevaziliğini ve insana yakınlığını kişisel çıkarlarımız için kullanmaya kalkarsak,

Bu değerli insanın hem zamanını boşa almış hem de ilçemize vereceği adil hizmetin önünü tıkamış oluruz.

CHP Genel başkanı Deniz Baykal’ın İzmir’in 28 belediye başkanı arasında sadece Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i niçin kucakladığını adil yönetime tanık oldukça hepimiz çok daha iyi anlarız.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 11:46