fbpx

Bazı açıklama ve yapılanlara aklım yetmiyor

Yayınlanma tarihi : 29 Nisan 2015 1:28 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 1:29

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı,  “Baraj isale hattında 5 km boru yenilenecek” dedi. Bu açıklama üzerine DSİ İl Müdürü Hayati Çelenk ile görüştüm. Haberi doğrulayan Çelenk, “İnşaat seçimlerden önce başlayacak” dedi. Biz de “Bakan Eroğlu Seferihisar’a gelmeden müjdesi geldi “ başlığıyla Seferihisar için önemli olan bu haberi yayınladık.

Önceki gün duyuyorum, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU, Baraj kanalında hizmet veremez hale gelen 100 metrelik çıkış borularını çelik borular ile değiştiriyor ve bu iş için 150  bin lira harcıyor.

Kurumlar arasında iletişimsizlik mi var?

Yoksa ortada asparagas haberlere öncülük mü yapıyoruz?

Diyelim ki, “Baraj kanalı yenileme çalışmalarına seçimden önce başlanacak” dendi, iyi arkadaş da mandalina sulama mevsiminin tam ortasında iki ay barajdan su alınamazsa ilçenin mandalina bahçelerinin hali ne olur?

Ayrıca DSİ’nin harcayacağı 6 milyon lira karşılığında Seferihisar Belediyesi’nin İller Bankası’na borçlanacağını duyunca aklım bir kez daha karıştı. Hani müjdeydi, hani bakan yaptıracaktı.

Benim için A parti veya B parti, dahası o partinin veya bu partinin yetkilisinin açıklama yapması fazla önem taşımıyor. Ben ilçeme ne yapılırsa yapılsın, kim öncü olursa olsun hizmet gelmesini beklerim ve yapana saygı duyarım. Ama duyduklarım ile olabilecekleri düşündüğümde gelişmelere bir türlü akıl erdiremiyorum. Daha doğrusu aklım yetmiyor.

Lütfen ilgililerden daha sağlıklı, yani ayağı yere sağlam basan açıklamalar bekliyorum…

SEFERİHİSAR İLE GÜZELBAHÇE ARASINDA SICAK ASFALT KONUSU…

Yine AK Parti ilçe Başkanı Hamit Nişancı müjdeli bir haber verdi “Seferihisar- Güzelbahçe arasında sıcak asfalt çalışmaları başladı” dedi. Çalışmalar da gerçekten başladı.

Ama…

Karayolları İl Müdürü ile konuştum. Müdür Bey “Seferihisar’dan Güzelbahçe’ye doğru 10 km yol sıcak asfalt yapılacak” dedi. Yani Bademler’e kadar…

“Eyvallah” dedim ve sordum, “Müdür Bey çalışmalar ne zaman sonuçlanacak..?” aldığım cevap: “Asfalt sezonu sonuna kadar bitireceğiz” oldu…

Yani yaz sonuna kadar…

Çalışmalara başlayalı 20 günü geçiyor, yol inşaatı henüz Düzce-Ulamış kavşağına ulaşamadı. Yani 4. kilometre. Bademler’e kadar geliş gidiş 20 kilometre olduğuna göre altyapı çalışmaları 100 gün sürecek. Sıcak asfalt dökümü de 20 gün hesaplarsak etti mi 120 gün…

Yani yol 4 ay felç…

Bu demektir ki, çalışmalar eylül ayını bulacak, Seferihisar turizmi de garabetli bir sezon geçirecek.

Burada yanlış anlaşılmasın. Hamit Nişancı’nın bu müjdeli haberleri verirken ne kadar heyecanlandığına tanığım ve onun elinden geldiğini yaptığını biliyorum. Ama aklımın ermediği konular var. Yani ayakları yere basmayan konularda aydınlanmak istiyorum bu kadar…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar