fbpx

Belediye Meclisi Kardeş Şehri Onayladı ve İsmail Yetişkin…

Yayınlanma tarihi : 04 Eylül 2009 1:18 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 1:19

Seferihisar Belediye Meclisi Samos Adası Karlovassi Belediyesi ile kardeş şehir olması kararını oy birliği ile onayladı.
Seferihisar Belediye Meclisinden Kritikler…

Seferihisar Belediye Meclisi tüm kararları oy birliği ile aldı ve muhalefetin yapıcı önerileri dikkat çekti..

Dün akşam saat 21.00’de mecliste ilk kez kararların tümü oy birliği ile alındı ve ANAP’lı belediye meclisi üyeleri yapıcı muhalefet yaptı.

Oy birliği ile alınan kararlar.

Dokuz Eylül Ünüversitesi ile Seferihisar belediyesinin ortaklaşa yapılması planlanan Sığacık Girlen mevkiinde Deniz Eğitim Merkezi…
Cittaslow yetkilileri ile görüşme yapabilmek için İtalya’ya gidilecek kararı.

Seferihisar’a Kadın Dayanışma Merkezi’nin Kurulması.

Dört yıllık üniversiteyi kazanan altmış öğrenciye başarı hediyesi verilmesi ve Ürkmez Doğanbey mahallelerinde bulunan içkili iş yerlerinin krokisinin görüşülmesi ile eski meclis tutanakları oy birliği ile karara bağlandı…

Bu kararların içinde bence en önemlilerinden birisi Yunanistan’ın Samos Adası Karlovassi Belediyesi ile kardeş şehir olma kararının oy birliği ile geçmesi bence en önemli kararlarındandı. Nedeni oy çokluğu ile geçen bir kararın nedenini kardeş şehir olacağımız Karlovassi belediye yöneticilerine ve halkına anlatmakta zorluk çekerdik, dahası utanırdık…

***

Belediye meclisi toplantısında ANAP’lı belediye meclis üyesi Çetin Akkaya’dan beklenen soru önergesi…
Çetin Akkaya meclis başkanlığına verdiği soru önergesinde belediyeye ait greyderin motorunun yandığını belirterek “greyderi kullananın bonservisi olup olmadığını, belediyede çalışan bir görevli mi, yoksa belediye şirketi adına çalışan personel mi?” şeklinde başkanlık tarafından cevaplanmasını istediği bir soru önergesi verdi.

Greyderi kullanmakla görevlendirilen belediyeye ait bir personel miydi, yoksa şirketine ait bir personel miydi..?

En önemlisi bu makineyi kullanan görevlinin bonservisi, yani yeterlilik belgesi var mıydı… Soru önergesinin cevabı verildiğinde Çetin Akkaya ile biz de öğreneceğiz.

***

Seferihisar CHP ilçe Başkanı İsmail Yetişkin İzmir’in 28 ilçe başkanı arasında önemli göreve getirildi. Yetişkin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ve İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Serdar Değirmenci’nin de aralarında bulunduğu “İl Danışma Kurulu Sonuç Bildirim Komisyonu” üyeliğine getirildi.

İsmail Yetişkin’e başarılar diliyoruz.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar