Seferihisar Emlak

Herşey kamu kurumlarının Belediye Pasajı için haciz kararı aldırmasıyla başladı.

Kentin kalbindeki Kültür Merkezi icra yoluyla satılırsa hem CHP‘nin, hem Tunç Soyer‘in basiretsizliği, beceriksizliği siyaset malzemesi olacaktı.

Bunun üzerine Seferihisar Belediyesi meclis kararı alarak yap işlet devret olarak kiraya verilen turizm tesislerinin mülklerini satışa çıkardı. Satışa çıkarılan mülkle SGK’ya borç ödenecek; haciz kaldırılacaktı.

SGK, Maliye boş durur mu?

 

Seferihisar Belediyesi Muz Cumhuriyeti’ne bağlı sıradan bir şirketmiş gibi bu sefer dört koldan belediyeyi kuşattı. 10 liralık borç karşılığı 100 liralık haciz kararı aldılar;

Belediyenin tüm gelirlerine el koydular…

Şimdi sözde AKP‘nin eline seçim için koz geçecek, öyle mi?..

 

Zaten kamu kurumlarını icra takibi konusunda belediyenin üzerine çullandıranın da AKP olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Kusura bakmayın, kimse bunu yasa, kanun, mevzuat olarak açıklayamaz…

AKP belediyeleri Maliye’ye borçlarını cami arsalarını devrederek ödedi. Ankara Büyükşehir Belediyesinin milyarlarca liralık borçları için kamu kurumları aynı kararı niye almadı diye sormazlar mı?
Bugüne kadar AKP‘li belediyelere ait hiçbir gayrimenkulün icra kanalıyla satışı istenmedi. Seçim öncesi yapılan bu manevralar vicdanlarda mahkum edilir, midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.

Türkiye genelinde devlete borcu olmayan belediye sayısı parmakla sayılacak kadar az iken, borçlu belediyeler içinde de yüzlerce AKP‘li belediye varken, Seferihisar’a reva görülen bu uygulama resmen garezdir.

Tunç Soyer’in adının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına yakıştırılması mı, 2 seçim art arta kaybeden Hamit Nişancı’nın 3. dönem adaylığı çabası mı bilemem. Bildiğim tek şey, bu yapılanların faturasının Seferihisar Halkına çıkacağı.

Belediyenin bütçe açığı vermesi tartışılır, daha ekonomik bir mali yönetim tartışılır. Ancak bu uygulamanın kötü niyeti tartışılamaz. İçişleri Bakanlığı müfettişleri belediyeyi komşu kapısı haline getirirken, CHP‘nin en başarılı belediye başkanlarından Tunç Soyer icra yoluyla halkın gözünden düşürülecek, güya bundan AKP nemalanacak…

Yıllarca mağdur edebiyatı ile seçim kazanan AKP’nin bu oyunu tutar mı tutmaz mı seçimlerde göreceğiz…