fbpx

Belediyeye hükümet baskısı mı?

Yayınlanma tarihi : 22 Ekim 2015 4:47

Herşey kamu kurumlarının Belediye Pasajı için haciz kararı aldırmasıyla başladı.

Kentin kalbindeki Kültür Merkezi icra yoluyla satılırsa hem CHP‘nin, hem Tunç Soyer‘in basiretsizliği, beceriksizliği siyaset malzemesi olacaktı.

Bunun üzerine Seferihisar Belediyesi meclis kararı alarak yap işlet devret olarak kiraya verilen turizm tesislerinin mülklerini satışa çıkardı. Satışa çıkarılan mülkle SGK’ya borç ödenecek; haciz kaldırılacaktı.

SGK, Maliye boş durur mu?

 

Seferihisar Belediyesi Muz Cumhuriyeti’ne bağlı sıradan bir şirketmiş gibi bu sefer dört koldan belediyeyi kuşattı. 10 liralık borç karşılığı 100 liralık haciz kararı aldılar;

Belediyenin tüm gelirlerine el koydular…

Şimdi sözde AKP‘nin eline seçim için koz geçecek, öyle mi?..

 

Zaten kamu kurumlarını icra takibi konusunda belediyenin üzerine çullandıranın da AKP olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Kusura bakmayın, kimse bunu yasa, kanun, mevzuat olarak açıklayamaz…

AKP belediyeleri Maliye’ye borçlarını cami arsalarını devrederek ödedi. Ankara Büyükşehir Belediyesinin milyarlarca liralık borçları için kamu kurumları aynı kararı niye almadı diye sormazlar mı?
Bugüne kadar AKP‘li belediyelere ait hiçbir gayrimenkulün icra kanalıyla satışı istenmedi. Seçim öncesi yapılan bu manevralar vicdanlarda mahkum edilir, midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.

Türkiye genelinde devlete borcu olmayan belediye sayısı parmakla sayılacak kadar az iken, borçlu belediyeler içinde de yüzlerce AKP‘li belediye varken, Seferihisar’a reva görülen bu uygulama resmen garezdir.

Tunç Soyer’in adının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına yakıştırılması mı, 2 seçim art arta kaybeden Hamit Nişancı’nın 3. dönem adaylığı çabası mı bilemem. Bildiğim tek şey, bu yapılanların faturasının Seferihisar Halkına çıkacağı.

Belediyenin bütçe açığı vermesi tartışılır, daha ekonomik bir mali yönetim tartışılır. Ancak bu uygulamanın kötü niyeti tartışılamaz. İçişleri Bakanlığı müfettişleri belediyeyi komşu kapısı haline getirirken, CHP‘nin en başarılı belediye başkanlarından Tunç Soyer icra yoluyla halkın gözünden düşürülecek, güya bundan AKP nemalanacak…

Yıllarca mağdur edebiyatı ile seçim kazanan AKP’nin bu oyunu tutar mı tutmaz mı seçimlerde göreceğiz…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (5)
 • TOKAT'LI dedi ki:

  ‘İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR’ YILMAK YOK MÜCADELEYE DEVAM.SEFERİHİSAR ÜLKEMİZİN EN GÖZDE YERLEŞİM YERİ OLDU TUNÇ SOYER’İN SAYESİNDE KONUT EDİNMEK İSTİYENLER SAYESİNDE KIŞ TURİZMİ PATLADI.HER GEÇEN GÜN SEFERİHİSARDAN EV ALMAK ARSA ALMAK İSTEYENLER OTELLERİ DOLDURUYOR.HER YERDE KONUT SATIŞI DURURKEN SEFRİHİSAR’A OLAN TALEP ARTIYOR. İYİ Kİ VARSINIZ BAŞKANIM.

 • GÜLTEN KAYA dedi ki:

  SAYIN EDİTÖR…BEN YORUMU YAPTIĞIM ANDA NEVŞEHİRLİ NİKİ İLE YORUM YAPAN ŞAHSIN AÇIKLAMALARINDA BU ŞEREFSİZLERE BOYUN EĞMEDİĞİ İÇİN ÖNCE TRANSFER YOLUNU DENEDİLER İBARESİ OLMAKTA İDİ.NE HİKMETSE BENİM YORUMUM SİZE ULAŞTIKTAN SONRA HERHALDE OLUMSUZLUĞU FARK ETMİŞ OLUP ŞEREFSİZLER KELİMESİ YERİNE YILDIZ İBARESİ KONULMUŞ.SİZDEN BİR OKUYUCUNUZ OLARAK RİCAMIZ LÜTFEN VE LÜTFEN BÖYLE SEVİYESİZ KİŞİLERE AİT YORUMLARI DAHA DİKKATLİ İRDELEYİP YAYINLAMANIZDIR.YOKSA SİZDE SİTE OLARAK TÖHMET ALTINDA KALIRSINIZ.

 • Editür dedi ki:

  Gülten Kaya Hanım, kastettiğiniz hangi yorum? Hangi yazıya yazılmış?

 • GÜLTEN KAYA dedi ki:

  SAYIN KARABULUT..DİYORSUNUZKİ ELEŞTİRİLERİNİZİ SAYGI VE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE YAPINIZ..AMA SAHTE BİR NİK ŞEREFSİZLER DİYE BİR TABİR KULLANIP SEVMEDİĞİ İDEOLOJİYE HAKARET EDİYOR.VE SİZ YAYINLIYORSUNUZ..BENDE ŞİMDİ ONA BENZER BİR İFADE İLE AYNI DERECEDE BİR TABİR KULLANIP O KİŞİYE İADEYİ BİR CEVAP VERSEM YAYINLAYACAKMISINZ..MEREK EDİYORUM

 • Nevşehirli dedi ki:

  Bu ***** boyun eğmediği için. önce transfer yolunu denediler. Tunç SOYER’in satılık olmadığını anlayınca yıpratıp halkın gözünden düşürmeye çalışıyorlar. Bu zalimlik tutmaz dürüstlük timsali olarak halkın kalbinde taht kuran Tunç SOYER’i yıkamaz böyle komplolar. Tunç SOYER’in karşısında 2 defa hezimet yaşamasına rağmen akıllanmayan zihniyetin oyunudur bunlar. Bu halk desteği devam ettiği sürece kimse seni yıkamaz. ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.

 • Mustafa KARABULUT
  Mustafa KARABULUT
  Yazarın diğer yazıları
  Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
  06 Ağustos 2022 11:07
  Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
  07 Temmuz 2022 1:54
  Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
  22 Mayıs 2022 10:49
  O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
  10 Nisan 2022 9:33
  Tüm yazılar