fbpx

Bol ataklı ve ihaleli seçim vaatleri

Yayınlanma tarihi : 19 Mart 2014 2:37 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 2:38

20 yıl önceki genel seçimlerde siyasi partilerin genel başkanları, ardı ardına vaatlerini sıralarken Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel, tütün üreticilerine yönelik. “Kim ne veriyorsa ben beş fazlasını vereceğim” diyerek vaat üstüne vaatlerde bulunanlara son darbeyi indirmişti.

GELİNALAN BARAJI

Geçtiğimiz yerel seçimlerden altı ay önce, o günün AKP İlçe Başkanı Kemal Derli ile üşenmedik, yürüdük Gelinalan Çayı’nı en iyi görebileceğimiz bir tepeye çıktık. Başkan Derli eliyle çayı gösterdi, ben de fotoğraflarını çektim. Derli’nin gösterdiği yere baraj yapılacaktı.

Yerel seçimlere bir ay kala DSİ’den görevliler geldi, inceleme yaptı. Ardından bölgeye TIR’larla getirilen iki iş makinesi indirildi, ama seçimlerin haftası geçmeden dozerler yeniden TIR’lara yüklenip götürüldü..

BEN SAZAN

Genel seçimlerden üç ay önceydi. KOSGEB (Kobi Proje Destek Programı) Seferihisar Esnaf Derneği öncülüğünde Öğretmenevi’nde bir toplantı düzenledi.

Konuşmacılar, “iş yerlerinde, evlerde iş yapmak isteyenlere, yarısı hibe, yarısı 5 yılda sıfır faizle ödemeli olarak 150.000 TL kredi verileceğini açıkladılar. Ben, sazan gibi atladım, Ben gazetecilik yapıyorum ama matbaa makinem yok. Bu durum KOSGEB’in kategorisine uyuyor mu? Alabilir miyiz?” Konuşmacı, hiç düşünmeden “Tatbii ki alabilirsiniz, tam da sizin yaptığınız işe uyuyor. Hemen müracaatınızı yapın, alıverelim” dedi.

Genel seçimlere 15 gün kalmıştı, aradılar. “İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde şu gün, şu saatte toplantımız var. Sizin de başvurunuz bulunuyor. Katılımınızı rica ediyoruz” dediler.

Ben de yine sazanca davranıp toplantıya gittim.Her ilçeden yığınla insan vardı.Pasta, limonata ikram edildi ve yine krediyi anlattılar…

Genel seçimlerin üzerinden dört yıla yakın zaman geçti, ben sazanı ne arayan oldu ne de soran..

ÜRKMEZ YAT LİMANI VE BALIKÇI BARINAĞI

Ürkmez’e yat limanı, Doğanbey ve Sığacık’a balıkçı barınağı yapılacağına ilişkin açıklamalar yıllardır yapılır. Geçtiğimiz günlerde, yani yerel seçimlere bir ay kala da bölgeye bir heyet geldi. Mahalle sakinleriyle yaptıkları toplantıya katılan bazı sazanlar, “Yat limanı çok geniş bir alana yayılacak, istemezük” dediler.

Be sazanlar!

Bırakın yapsınlar, sana ne?

Sen niye hedef tahtası oluyorsun?

Zaten yapılmayacak! A sazan, pişmeyecek yemeğe niye maydanoz oluyorsun?

Sığacık Koyu’na yat limanı yapıldı. Balıkçılar, teknelerini bağlayabilecekleri balıkçı barınağı yapılabilmesi için çalmadık kapı bırakmadılar. Hiçbir yerden olumlu yanıt alamadılar.

Seçim yaklaştı, ilgililer sorunu sanki yeni duyuyormuş gibi,

“Allahım! Ne?

Balıkçı barınağı yok mu Sığacık’ta?

Büyük eksiklik! Hemen yapalım” dediler.

Ne zaman?
Seçimlere bir ay kala….

En iyisi Süleyman Demirel gibi yapın, “Kim ne verirse siz beş fazlasını versin, bu ihaleyi de bitirmiş olun”

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar