Seferihisar Emlak

Ancak daha önce aday olmayacağını açıklayan Aziz Kocaoğlu, bir önceki seçimde olduğu gibi bu sefer de birden ortaya çıktı. Parti sorumluluğu gibi cilalı sözlerin ardından yeniden adaylığa hazır olduğunu açıkladı.

Allah Allah…Gerekçesi de “sorumluluk gereği” imiş.

70 yaşını aşmış Aziz Kocaoğlu’nun koltuğunu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni sanki düşman ele geçirecek ki bizim Kocaoğlu’nun aklına sorumluluk duygusu geldi.

KENDİ PARTİLİSİNE ENGEL

Peki daha önce ‘Aday değilim’ açıklaması yaparken sözcük dağarcığında ‘sorumluluk’ kelimesi yok muydu?

Üstelik bu sorumluluk duygusu nedense AK Parti veya MHP’li bir adaya karşı değil de kendi partisinden bir başka adaya yani Tunç Soyer’e karşı gelişti.

Veya Sayın Kocaoğlu o koltuğu sanki torunlarına miras bırakacak ya işte sorumluluğu bu aşamada hatırladı.

Bu açıklaması ile İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP adayının kamuoyuna duyurulması bir başka Parti Meclisi toplantısına kaldı.

SİZE NE GEREK VAR O ZAMAN

İyi de CHP’nin genel merkez yetkililerine ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ne demeli?..

Bir belediye başkanı koskoca Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday belirlemesini önleyecek ve çözümü bir başka Parti Meclisi toplantısına erteletecek kadar güçlü ise o halde genel merkeze ve lidere ne gerek var?

Üstelik bu muhterem kişi daha önce parti politikalarını eleştiren, liderini beceriksizlikle suçlayan, imza kampanyası başlatan bir isim değil mi?

Sıradan bir partinin kullanması halinde doğrudan ihraç istemiyle disipline sevk etmeyi gerektirecek açıklamalar yapmadı mı?

Genel merkezi bir kukla gibi parmağında oynatması, aday açıklamasını erteleterek AK Parti adayı Nihat Zeybekçi’nin elini daha da rahatlatan bir tavır sergilemesi, Truva Atı’nı hatırlatmıyor mu?

Ayrıca büyükşehir adayının açıklanmasındaki gecikme, ilçe adaylarının da kesinleşmesini önlerken il genelinde bir hezimetin zemini hazırlanmıyor mu?

İZMİR’DE BÜYÜK ÖFKE

Aziz Kocaoğlu’nun bu tavrı ve genel merkezin ‘oyunbozanlığa’ teslimiyeti Seferihisar’ın yanı sıra İzmir genelinde büyük infiale neden oldu.

Gerek sosyal medyadan yapılan açıklamalarda gerekse ardı ardına açılan telefonlarda, ‘’Azizi Kocaoğlu aday gösterilirse ben de sandığa gidersem kör olayım’’ diyen veya ‘’Kocaoğlu’nun adaylığında CHP’ye oy verirsem ellerim kırılsın’’ tepkisini içeren yüzlerce öfke mesajı paylaşıldı.

Ben de 41 yıllık gazeteci Mustafa Karabulut olarak diyorum ki; Aziz Kocaoğlu’nun CHP adayı gösterilmesi halinde kendisine oy verirsem…

31 MART’TAN ÖNCE BELİRLENECEKMİŞ

Neyse ki aldığım duyumlara göre “CHP Genel Merkezi, 31 Mart’tan önce İzmir Büyükşehir ve ilçelerinin belediye başkan adaylarının isimlerini mutlaka açıklayacakmış. Yani seçime adaysız girilmeyecekmiş.

Ohhhh be… Bu haberle biraz olsun rahatladım…

Afferin siz muzaffer komutanlara…