DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1984475฿%2.06027

a

Bu Yolun Sonu İhraca Gider

0

BEĞENDİM

Bu akşam Seferihisar’da delege seçimlerinin ilk sandığı Orhanlı Köyünde partililerin önüne koyuldu. Duyduğuma göre İlçe başkanlığına çıkış yolu arayışı içerisinde olan iki gurup Orhanlı’da mevzilendiler.

Yarın Kavakdere köyünde, hafta sonu İlçe merkezinde yapılacak olan delege seçimlerinde yine taraflar mevzilerini alacaklardır…

Geçtiğimiz hafta düşüncelerimi kaleme almıştım ve bu kez o yazıma benzer düşüncelerimin biraz daha ileri giderek tekrar yazıp yayınlıyorum.

Genel merkezin, İl merkezinin ve bulunduğu bölgenin belediye başkanına rağmen bir gurup kendisine göre delege seçtirebiliyor ve istediği İlçe başkanını seçtirebiliyor ise işte o zaman ülkemizde demokrasi oturmuş demektir…

Peki, var mı? Ülkemiz de bunun emsali? Asla yok! ve görünürde olamaz da…
Olsaydı tek aday olarak ilçe başkanlığına aday olupda seçilen Güler Boler bir faks emriyle görevden alınmadımı?

Sadece CHP’de değil hiçbir siyasi partide bugüne kadar görülmedide…

Bir İl veya İlçenin parti teşkilatını görevden almak sadece bir telefon ve arkadan gelen faks talimatı…

Gerekçe “Parti disiplinine uymadı, İl veya Genel merkez tarafından verilen talimatları yerine getirmedi…”
İl veya İlçe parti teşkilatının görevden alınması genel merkezin iki dudağı arasında…

Sadece CHP’de değil ülkemizde tüm siyasi partilerde her ne kadar demokrasi var deniyor ise de böyle bir şeyin olmadığını zamanla yaşıyoruz…

Seferihisar CHP’yi ikiye bölme çalışmaları yerel seçimlerden altı ay öncelere dayanır.

O günlerde Belediye Başkan aday adayı olan Güler Boler aynı zamanda İlçe başkanıydı, seçim çalışmalarında halkın arasına hem İlçe başkanı hem de belediye başkan aday adayı olarak çıkıyordu…

Daha sonra Tunç Soyer Belediye Başkan Aday adayı olduğunda Soyer’i tanıtım çalışmalarında yanına almayan Boler genel merkez tarafından görevden alınmıştı.

Seferihisar CHP parti iç tüzüğü disiplin kurulunu çalıştırmamıştı…

Geride kalan yedi aylık süre içerisinde bazı parti üyeleri, partinin yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclisi üyeleri parti kararlarına uymamış olmasına ve parti suçu işlemelerine rağmen İsmail Yetişkin atanmış bir ilçe başkanı olarak ihraç makanizmasını çalıştırmadan görevini sürdürdü.

Seçimlerden beş ay önce görevden alınan Güler Boler’in yerine atanan İsmail Yetişkin yerel seçimlerde başarı göstermesi ve bu güne kadar gerek atanmış bir yönetim olması, gerekse seçim sevincini yaşaması ihraç mekanizmasını çalıştırmasını daima ötelemişti.

İşte yerel seçimlerden beş ay önce Boler’in görevden alınmasıyla başlayan Seferihisar CHP’deki karmaşık yapı delege seçimlerinin ardından yapılacak ilçe başkanlığı ile iç karmaşaya son nokta konulacağı şimdiden hisseder gibiyim.

Nasıl mı?

Tekrar anımsatıyorum… Genel merkezin, İl merkezinin en önemlisi belediye başkanının onaylamadığı bir liste asla başarılı olamaz!!

Bu filmin sonunu görmeye daha iki ay gibi süre var. Bu süre içerisinde yaşanacak senaryoları bekleyip hep birlikte izleyeceğiz.
Bu yolun sonu ihraç ve ihraçlara gider ama kaç kişi ve kimler? onu zaman gösterecek..

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.