Seferihisar Emlak

Doğanbey ve Ürkmez’e sıkça gidip gelirim ama Ürkmez çarşısına girdiğim pek olmazdı.

Önceki akşam çarşıdan geçerken bir işadamı çay ikram etmek için davet etti. Bizi gören başka esnaf ve işadamları da sohbete katılınca masada 7-8 kişi olduk. Gruba katılanlar arasında işadamı Soner Değerli de vardı.

Masamızdaki turizmciler ve iş çevrelerinin turizm sezonuna girilirken karşılaştıkları sorunları burada yazmayacağım. Çünkü 22 Mayıs Cuma günü Tunç Başkan Ürkmez’de esnaf ve turizmciler ile bir araya gelecek. Esnaf ve turizmcilerin sorunlarını bu toplantıda Başkan Soyer’e bizzat anlatmalarını istiyorum.

Ancak öyle bir konu duydum ki masada konuşulan bu hikayeyi yazmadan geçmem mümkün değil.

OLAY TIPKI AZİZ NESİNLİK

Soner Değerli anlatıyor:

Geçtiğimiz günlerde kendisine ait alana toprak döken Değerli’nin aracına bölgede görev yapan belediye zabıtası ceza yazmış. Soner Değerli, “Bak kardeşim, toprak döktüğüm bu arazi benim kendi malım. Buraya toprak dökmeme engel olacaksanız, bir alan gösterin oraya dökelim” demesine rağmen zabıta hem ceza yazmış hem de, “Senin kamyonu yakalayabilmek için günlerdir sabahın erken saatlerinde pusuya yatıyorum. Bana talimat böyle” diyor ve yüklüce miktarda para cezası yazıyor.

Soner Değerli, durumu zabıta müdürüne anlatmak istiyor, ancak bu makam sahibinden duydukları daha da vahim:

Zabıta Müdürü, toprak konusunu geçiştirdikten sonra, “Soner Bey, bu sene sahillerde müzik de çaldırtmayacağız… Ayrıca sen oralarda havai fişek atıyormuşsun!. Ürkmez’de Soner Değerli, Seferihisar’da Mehmet Ersay..! Usandık bu iki isimden!” diyor.

Bu arada bilmeyenlere duyurmak isterim. Soner Değerli 100’ün üzerinde sigortalı işçi çalıştırıyor. Diğer yan hizmetlerde çalışanların ailelerini de sayarsak en az 500 kişiye ekmek kapısı açıyor.

Mehmet Ersay’ın işyerlerinden de en az 50 kişinin sebeplendiğini tahmin ediyorum.

Bu arada göreve geldiğinde büyük destek verdiğim Zabıta Müdürü’ne, belediyenin emir-komuta zincirine dayanan askeriye olmadığını, hukuksuzlukların karşısına dikilip şaibeli konuları Tunç Başkan’a bizzat aktarmasında fayda olduğunu hatırlatmak isterim.

Konu ve olaylara şimdilik daha fazla girmeyeceğim, ama şimdilik…

Son cümlem:

Ürkmez ve Doğanbey’deki esnaf ve işadamları, 22 Mayıs’ta Tunç Başkan ile yapacakları toplantıya Kaymakam Bey’in de katılmasını arzu ediyorlar.

Ayrıca bu toplantının basına da açık olmasını istiyoruz.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 13:26