DOLAR

33,0975$% 0.21

EURO

36,2435% 0.52

STERLİN

43,1738£% 0.64

GRAM ALTIN

2.636,41%0,58

ÇEYREK ALTIN

4.295,00%0,79

BİTCOİN

2147343฿%1.3239

a

Bunun Adı Devrimdir

0

BEĞENDİM

Haber gündemimize Cumhuriyet bayramı kutlamaları ve yaşanan olumsuzluklar düştüğü için Başkan Tunç Soyer‘in basın açıklaması ile ilgili yorum yazım gündemimizin kenarına, beklemeye almıştım.

Başkan Soyer‘in basın açıklaması her ne kadar gündem dışında kalmış gibi gözükse de bu toplantı da çıkardığım sonuç Soyer‘in açıklamaları aylarca konuşulacak ve yazılacak birden çok konular olduğunu zaman içerisinde hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
Ben bu yazımda başka konulara geçmeden toplantıya bir bütünüyle bakmak istiyorum.

Bir belediye başkanının bir basın toplantısında, kendisine sorulan sorulara kızmadan, içtenlikle, net ve sabırla cevap verdiğine ilk kez tanık oluyorum.
Siyasetçiler genelde basın toplantılarından uzak durmaya çalışır. Düzenlemek zorunda kaldıklarında da kendilerine soru soracak olan gazetecileri özenle seçer. Hatta bazıları, sorulacak soruları bile kendileri hazırlar.
BÖYLE OLMADI
Bütün bu genellemelerin dışına çıkan Başkan Tunç Soyer’in, “Zaman zaman basını bilgilendirmeyi ihmal ettiğimiz oluyor. Bu durum, ikinci, üçüncü ağızlardan duyumlarla halkın yanlış bilgilendirilmesine yol açıyor. Bundan böyle ayda bir, belki de on beş günde bir basın toplantısı düzenleyelim”  cümlesini kullanması, her siyasetçinin cesaret edemeyeceği cesur bir karardır.
Gazetecilik camiasına gireli 29 yıl oluyor. Bu sürede Seferihisar’da “Haberi yayınlanmazdan önce bir göreyim” diyen belediye başkanları da gördüm…
Etrafındaki yalakalarına  “Gazetesinde aleyhimize yazı yazıyor. Onu benim toplantılarıma almayın” talimatı veren belediye başkanlarını da…
Habercilik gereği, Tunç Soyer ile yedi aydır sıkça görüşüyor, çalışıyorum. Bugüne kadar kendisinden hiçbir haber için “Şöyle yazsaydın daha iyi olurdu veya keşke bu haberi yayınlamasaydın” gibi ifadeler duymadım. Üstelik basın toplantısında olduğu gibi her sorduğum sorunun cevabını çıplaklığıyla aldım.
Tunç Soyer’in vizyonu geniş, İngilizce, Fransızca’yı ana dili gibi bilen bir isim ve dünyada gezmediği ülke sayısı yok denecek kadar az . Ama bütün bunlar Tunç Soyer için yeterli değil.
Bugüne kadar dile getiremediğim bir konu daha var. Tunç Soyer aynı zamanda çok iyi aile terbiyesi almış, fakirin, çaresiz insanların halinden anlayan ve aynı zamanda iyi bir aile reisi…
İşte Seferihisar halkı, 29 Mart 2009 tarihinde ilçe yönetimini böyle donanımlı bir isme teslim etmiş.
Onun için iki yüz günlük icraatlarının anlatıldığı toplantıyı sadece basını bilgilendirme toplantısı olarak görmüyorum.  Bunun adı, basın açıklaması değil, bence Seferihisar’da yapılan bir devrimdir.

Cumhuriyet Kutlamaları.

Gazetemiz baskıya girdiği için bayram kutlamalarını gazete sayfalarımıza  veremedik. Cumhuriyet bayramı izlenimlerimizi www.seferihisar.com isimli web sitemizde geniş olarak yer verdiğimize inanıyorum. Seferihisar tarihinde böylesine güzel, böylesine emek verilmiş bir Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ve balo gecesine ilk kez tanık oluyorum.
Kutlamalar konusunda olanaklarını esirgemeyen Kaymakam Şakir Erden ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, İlçe Milli Eğitim camiasına ve gençlerimizi hazırlamakta gecesini gündüzüne katan eğitimciler Senem Yardımcı Burak Erçetin, Mehmet Avcı ve Anıl Özkan ile tüm belediye çalışanlarına, çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.