fbpx

Chp, aylar sonra meclis’te tek yumruk

Yayınlanma tarihi : 05 Mart 2012 4:05 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:06

Seferihisar Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri, 5 Mart’ta gerçekleştirilen toplantıda aylar sonra ilk kez aynı doğrultuda oy kullandı. Seferihisar’ın yararına gördüğü konularda özgürce parmak kaldıran AK Partili Halil Çadır da başkanlık önergelerinin kabulü yönünde oy kullanınca, bağımsız üyeler Ş. Ogün Tarhan ve Halil Küçükkural’ın ‘ret’ oyları bir şey ifade etmedi.
Cumhuriyet Halk Partili üyeler, biraz partiden, biraz tabandan, biraz da vicdanlarından gelen sesi dinleyerek aralarındaki ‘fitne ve fesadı’ şimdilik dondurdular. Şimdilik diyorum, çünkü yeni bir nifak tohumu her an yeniden filizlenebilir.

Buraya kadar tamam…

Katılım da iyi…

Ama bağımsız üye Çetin Akkaya’nın Meclis toplantılarına neden gelmediğini anlamak zor.
Cumhuriyet Halk Partili üyelerin parça pinçik olduğu dönemlerde Meclis’in hiçbir toplantısını kaçırmayan Çetin Akkaya ortalıkta yok. Sahi neden yok?

Acaba bizim bilmediğimiz bir şey mi var?

Yoksa bulanık su berraklaşınca artık Meclis’e gelme gereği duymadı mı?
Yoksa, artık Seferihisar’a hizmet etmeyi düşünmüyor mu?

Yani yerel yönetimi elinde bulunduran partinin üyeleri birbiriyle ters düştüğünde hiçbir toplantıyı kaçırmayacaksın, üyeler tek yumruk olduğunda, ‘Bana ihtiyaç yok’ mu diyeceksin?
Yok, Yok…

Burada memlekete hizmet etmenin yerine başka bir niyetin olduğu aşikar.

Neyse…

Geçelim parka Japon hekimin adının verilmesi konusuna…

Başkanlık önergesiyle, Van depreminde hayatını kaybeden Japon Dr. Atsushi Miyazaki’nin isminin Karakayalar semtindeki bir parka verilmesi konusu Meclis gündemine getirildi. Konu, “Yasaya uygun mu?” gerekçesiyle Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Yani tam da Seferihisar Meclisi’ne uygun bir karar alındı sanki….
Yahu be seçilmiş kardeşler. Bu konunun Hukuk Komisyonu ile ne ilgisi var?

Sen parka istediğin ismi koyabilirsin. Kanun belli, hukuk belli…

Nitekim bu Japon’un ismi Türkiye’de pek çok parka verildi…
Bunun Hukuk Komisyonu ile ne ilgisi var Allah aşkına…

Bu madde görüşülürken, ‘Komisyona havale edelim’ önergesini veren meclis üyesi bence bir gaf yaptı. Diğer üyeler de bu karara uyunca, konu Hukuk Komisyonu’na gitti.

Neyse:
Japonya’nın çok değerli hekimi, Türklere, yani Van depreminde mağdur olan insanlarımıza yardımcı olabilmek için ülkemize gelmiş ve görev şehidi olmuş. Bu kadirşinaslığın karşılığında vefalı davranıp adının ilçemizdeki bir parka verilmesi Japonya ile Seferihisar arasında mutlaka sıcak bir rüzgar estirir. Ama ben isterdim ki Japon hekimin yanında, orada şehit düşen gazeteciler Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir de vardı. Yine aralarında İzmir’den de eğitimcilerin olduğu çok sayıda öğretmenimiz orada enkaz altında kalıp can verdi. Seferihisar’da adı olmayan çok sayıda park ve meydan var. Diğer deprem şehitlerinin adlarını da bu meydan veya parklara verebilseydik aslında çok da güzel olurdu.

Lütfen Türk dostu Japon hekim Dr. Atsushi Miyazaki’nin adının yanında Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir adlı gazetecilerin adlarını da Seferihisar’daki park veya meydanlarda yaşatalım.
mustafa@seferihisar.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar