fbpx

CHP Belediye Meclisi Üyesi Ali Sevcan Bilim ile Perde Arkası Sohbeti

Yayınlanma tarihi : 05 Eylül 2009 1:18 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 1:18

Ali Sevcan Bilim’in partisine bağlılığını gerek yerel seçimlerde, gerekse genel seçimlerde başarıya ulaşması için ne kadar çalıştığını Seferihisar’da herkes bilir.

O halde CHP’den istifa ettiği yolundaki dedikodular nereden kaynaklanıyor?

Üstelik CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin’in, “Bize herhangi bir istifa gelmedi. Biz bir aileyiz” açıklamasına rağmen istifa söylentileri nereden kaynaklanıyor. .

Bu yargı, Ali Sevcan Bilim’in açık ve net olarak beğenmediği konularda tavrını açıkça ortaya koymasından kaynaklanıyor. Bilim, çevresindeki bazı gelişmelerin altı ok ilkesi ile bağdaşmadığını açık seçik ortaya koyuyor.

AK Parti kurucu üyeliğinden o yıllarda hemen ayrıldığını belirten Bilim “inandığım ilkeler doğrultusunda politika yapmadığım için AK Parti’nin kurucu üyeliğinden hemen o yıllarda istifa edip ayrıldım. CHP’den ayrılmam söz konusu değil” diyen Ali Sevcan Bilim “seçimlerde kol kola çalıştığımız arkadaşlarım ile aynı meclis sıralarını paylaşacağım, ancak ben partimin belediye meclisi üyeleri ve parti teşkilatımın huzur içerisinde olmasını istiyorum, bu isteğim gerçekleşinceye kadar aktif olarak çalışmayı düşünmüyorum” diyor.

Bilim demeye getiriyor ki, “Parti içindeki huzursuzluklar giderilinceye kadar ben yokum…”

Belediye icraatlarından hem CHP teşkilatı hemde belediye meclis üyelerinin çoğunluğu memnun değil, “Bunu siz de biliyorsunuz” gerek belediyede, gerekse şirketinde çalışanların disiplinsiz davranması dedikodu mekanizmasının da olabildiğince hızlı işlemesi beni bir süreliğine dinlenmeye mecbur bıraktı…

Hiç kimse parti içinde huzursuzluk olsun istemez. Ama bunu hiç bir arkadaşımız açıkça dillendirmiyor. Parti içerisinde sessiz olarak mücadeleme devam edeceğim.
Kısacası huzursuzlukların bir an önce giderilmesini istiyor Ali Sevcan Bilim…

Seferihisar’daki CHP tabanı da artık huzursuzluk yaşanmasın. İlkeli ve seviyeli particilik disiplinli belediyecilik ilkeleri etrafında bütünleşilmesi gerekir.

Ali Sevcan Bilim “Seferihisar’da beni herkes bilir, hiç bir zaman kaçak güreşmem ve tavrımı da açıkça ortaya koyuyorum. Sıkıntılar sadece banim değil tüm partililerimizin ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarımın sıkıntıları var. Bunları hem belediye başkanımıza hem de CHP İlçe başkanımıza aktardım” diyor Ali Sevcan Bilim ve ekliyor “Ben hiçbirşey konuşmadım ama herkes benim adıma çok laflar konuştu ve yazdı. Bu sözlerin ve konuşulanların hiç bir cümlesi bana ait değil…”

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar