Seferihisar Emlak

CHP İzmir’in hesabını Kocaoğlu’ndan sormalı.

İzmir büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentinde halka inmemekle, halkının sorunlarına eğilmemekle ün kazanan bir belediye başkanı…
Bazen bir açılış için halkın arasına indiğinde ise vatandaşın Başkan’ın etrafındaki koruma duvarını aşıp derdini anlatması ise adeta imkânsız.

Peki, Aziz Kocaoğlu’nun etrafında niçin bu kadar koruma çemberi var? Korktuğu insanlar mı var, yoksa İzmir halkından mı çekiniyor? Bir belediye başkanının, bir siyasetçinin etrafında niçin bu kadar koruma olur? Niçin bu kadar korunuyor Aziz Kocaoğlu?

Anlamak mümkün değil.

Kalabalık bir ortamda Menderes Belediye Başkanı’na küfür edip azarlayan Kocaoğlu.
Genel seçime iki gün kala Milletvekili Mehmet Ali Susam’a küfür ederek, “Senin aday gösterenin Allah belasını versin” diyen Aziz Kocaoğlu.

Alsancak’ta tente boyu yüzünden halkla, işletme sahipleriyle davalık olan Aziz Kocaoğlu…
Adı, ‘Kavgacı, geçimsiz başkan’a çıkan Aziz Kocaoğlu…

Partisinin belediye başkanları varken ilçelerde başka partilerden eski başkanlarıyla kol kola gezen, kendi partisinin başkanına sırt dönen, onları davranışlarıyla ezmeye çalışan Aziz Kocaoğlu…

Şansının ittirmesiyle Piriştina’nın vefatından sonra elde etitği makamı hiçbir zaman vatandaş lehine kulanmayan Aziz Kocaoğlu…
İnsanları zorla İZBAN’a bindirmek için otobüs hatlarını iptal ettiren, seferleri kaldıran, sadece bu yüzden İzmir’de partisine binlerce oy kaybettiren yine Aziz Kocaoğlu… Bu konuda ‘İnadım inat’ diyerek bir adım bile geri atmayan Aziz Kocaoğlu…

Sahi ben çok merak ediyorum. Aziz Kocaoğlu başkanlık makamına oturduğu günden bu yana hiç halk günü düzenledi mi?

Bir yazarın yazdığı yazıdan iki paragraf aktarayım:

“CHP, İzmir esnafıyla kavga etmeye başladığı gün kaybetti. 2009 yerel seçimlerinin sabahında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın zabıtaları, bazı işyerlerine şafak operasyonu düzenlemişti.
O günün tanığıyım. CHP işte o gün kaybetti. CHP suçlu arıyorsa o emri veren kişiyi bulsun!
Bu birrr…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıtalarının Kordon’da yine şafak operasyonu ile bir çoğu CHP’li olan işyerlerinin tentelerini kesmiş, işyeri çalışanlarını da yerlerde sürüklemişti. O başarılı operasyon (!) ve huzursuzluk hala devam ediyor. Bu da ikiiiiii”

Bu kadar mı?
Tabi ki değil. Kendisine bağlı kurumlardan İzmir halkının memnun olup olmadığını bir araştırdı mı Kocaoğlu? Alacağı herhangi bir karar için İzmir halkına sordu mu?

Tabi ki hayır. ‘Ben çok bilirim’ edasıyla yönetilen İzmir’in sonu elbette böyle olacaktı..

Evet: CHP Genel Merkezi, İzmir’in hesabını ne parti teşkilatında ne de ilçe belediye başkanlarında aramalı..
Hesap, sadece ve sadece Aziz Kocaoğlu’ndan sorulmalı…

Büyükşehir’in yeni belediye başkan adayı da geniş tabanlı mutabakat ile şimdiden belirlenip seçim için hazırlanmalı….
mustafa@seferihisar.com

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 16:56