fbpx

DP, Hizmet otobüsü ve Sivrisinek

Yayınlanma tarihi : 14 Nisan 2011 5:09 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:10

Anavatan Partisi’nden belediye meclisinde görev alan üç meclis üyesi daha sonra Anavatan partisi ile Demokrat Parti bir araya gelmesiyle DP’ye geçmişti. Partinin adı da Demokrat Partisi olmuştu.
Yeni partileri DP’ye tekrar kayıtlarını yaptırmadıkları halde Seferihisar belediye meclisinde DP adına temsil ediliyorlardı. Aslında bu üç meclis üyesi bağımsız kalmışlardı… Sadece gönül bağıyla DP’ye bağlılardı.

Önceki gün basın açıklaması yaparak DP’den gönül bağını da bitirdiler ve bağımsız olarak mecliste görev yapacaklarını duyurdular.

Bağımsız meclis üyesi Şakir Ogün Tarhan’a sordum:

-Yeni siyasi hayatınızda herhangi bir partiye üye olmayı düşünüyor musunuz?

Ş.Ogün Tarhan, “Tabii ki düşünüyoruz!  Düşündüğümüz parti hangi olacağına şu ana kadar karar vermedik” şeklinde cevapladı.

Şakir Ogün Tarhan’ın açıklaması Seferihisar adına sevindiriciydi, çünkü ülkene ve memleketine hizmet verebilmek adına illa şu partiye üye olmak demek değildi.

İki yıldır Seferihisar belediye meclisinde yapıcı davranış ve tutumlarıyla muhalefet görevlerini yürüten üç meclis üyemizin siyasi yaşamlarını şimdiden kutluyorum.

Seferihisar belediyesinin hizmet otobüsü:

Seferihisar Belediyesi bırakın İzmir ve ilçelerini belki de Türkiye’de ilk kez emsaline rastlanmayacak bir hizmeti halka sundu. Adına “Seferihisar belediyesi çözüm otobüsü” koyduğu hizmet aracında belediyenin her hizmet biriminden birer görevli bulunuyor. Halkın istek ve talepleri yerinde dinleniyor, çözülecek bir sorun varsa anında çözümleniyor.

Seferihisar belediyesi uygulamaya koyduğu bu hizmet sayesinde insanlar belediyeye gelmeden emlak paralarını yatırabilecek, emlak beyannamelerini verebilecek çözümlenebilecek sorunları anında çözümlenebilecek.

İşte hizmeti halka getirmek veya sorunları yerinde çözme anlayışı bu olmalı. Böyle bir projeyi başlatan Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibini içtenlikle kutluyorum.

Sivrisinek konusu:

Bilindiği gibi haşereyle mücadele bulunduğumuz mevsimde başlar, aksi halde yaz mevsiminde sivrisinek ve karasinek sorunun çözümlenmesi imkânsız. Sorun her ne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin sorunu olsa da mevsimi geldiğinde vatandaşla muhatap olan Seferihisar Belediyesi yetkilileridir. Özetle sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirmek isteniyorsa bir an önce mücadeleye başlanması gerekir.
mustafa@seferihisar.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar