Seferihisar Emlak

Son günlerin yaygın cümlesi! ‘’Evet mi diyeceksin hayır mı? Ülkemiz için ilginç bir soru! ‘Evet’ dersen ne olacak ‘Hayır’ dersen ne olacak?

Benim ülke yönetimine çok aklım ermez, ben Seferihisar ve çevresinde olan biteni sayfalarıma aktarmayı tercih ederim. Ancak naçizane bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla 16 Nisan günü sandıklardan ‘Evet’ oyu fazla çıkar ise yerelde politika yapanların hali ne olacak? ‘Hayır’ diyenlerin hali ne olacak?

Ticarette olduğu gibi siyasette de rekabete dayalı, hedefe kilitli çalışmalar gerekir.

Bir kişi belediye başkanlığını veya belediye meclisi üyeliğini hedeflediğinde aylar ve yıllar öncesinden kendisini topluma kabul ettirmesi gerekir. Bu çalışmalar hem rekabete dayalı olur hem de kişinin sicilinin bu hedefe uygun olması gerekir.

EVET VEYA HAYIR ÇIKTIĞINDA NE OLACAK?

Hayır’ çıktığında hiçbir şey olmayacak! Politikacılar, milletvekili, belediye başkanı veya belediye meclisi üyesi olarak halkın gözüne girmeye çalışacak! Tıpkı şimdiye kadar olduğu gibi..

‘Evet’ çıktığında ne olacak?
İşte o zaman tüm alışagelmiş davranışlarımıza, adet ve geleneklerimize tekrar yön vermek durumunda kalacağız. Yerelde politika yapmaya çalışanlar toplumun sorunlarıyla uğraşmayacak!

Neden?

Çünkü milletvekili veya belediye başkanını halk belirlemeyecek! Ankara’da ne karar alınırsa, yani kim veya kimler bu makamlara getirecek ise sanki atama yapılır gibi kişiler o makamlara atanacak…

PEKİ ‘EVET’ VEYA ‘HAYIRCILARIN’ İZMİR’DE NE İŞİ VAR?

Hayret ve ibret ile izlediğim konu bu… ‘Evet’ veya ‘Hayır’ için oy isteyenlerin İzmir’de veya ilçelerinde ne işi var?

Bu sorumun nedeninin anlatayım!

Sandıktan ‘Evet’ de çıksa ‘Hayır’ da çıksa 40 gün sonra tekrarlayın aynı sonuç çıkar. Çünkü İzmir ve ilçelerinin seçmenini, ne yönde olursa olsun çok zor ikna edilir. Çünkü hepsi de çok bilenden daha çok bilendir.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Seferihisar’a geldi ve Belediye Kültür Merkezi’nde katılımcılara ‘Hayır’ propagandası yaptı. Ben katılmadım ancak duyduğuma göre katılımcı yoğunmuş. Yoğun olmasının nedeni, kesinlikle Başkan Metin Feyzioğlu’nu yakından görebilmek içindir. Çünkü Seferihisar’da veya İzmir’de, ‘’Yahu biz şu Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nu bir dinleyelim bakalım. Bu isim ne diyorsa oyumuzu o doğrultuda kullanalım” düşüncesi asla olmaz…

 

Son Güncelleme : 18 Mart 2017 8:06