DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1915073฿%1.58662

a

Ey yöneticiler Seferihisar’ın geleceği için ses verin 

0

BEĞENDİM

Bakın değerli okurlarım!

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 80’li yıllardaki başbakanlığı döneminde Doğanbey’deki jeotermal alanını termal turizm bölgesi ilan etti. Ancak bu bölgede bugüne kadar termal turizm konusunda bir arpa boyu yol alınamadı.

Bu bölgenin imar planları yapılıp yatırımlara açılmış olsaydı yaz kış çalışan onlarca termal otel yapılacak ve yaklaşık 5 bin civarında gencimize iş imkanı doğacaktı. Bu sayının en az 4 bini de Seferihisarlı gençlerden oluşacaktı. Al sana işsizliği giderme planı…

Ancak ne gariptir ki bu güne kadar ne Seferihisar ne İzmir ne de Ankara, bu projeyi hayata geçiremedi veya bizim sırrını çözemediğimiz nedenlerden dolayı bilerek ve isteyerek hayata geçirmedi.

Niçin?

Cevap meçhul…

Bu yetmezmiş gibi Tunç Soyer’in Seferihisar belediye başkanlığı döneminde başlatılan Doğu ve Batı Akarca planlarının üzerine de kül serpildi. Ne gariptir ki Tunç Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra Doğu Akarca’nın imar planları Seferihisar Belediyesi’nin mahkemedeki savunma yetersizliğinden dolayı durduruldu. O bölgede hala imar kısıtlaması var…

İyi ama bu kadar sorun ortada iken Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ve ilçe başkanlığı döneminde aralarından su sızmayan Tunç Soyer’in  bu konularla ilgili ne gibi bir çalışmaları var?

Bir bilen varsa lütfen bana anlatsın!

Şu anda adına Doğu Akarca dedikleri bölgede yeni inşaatlar için ruhsat verilmediği gibi tamamlanan inşaatlara da yapı kullanma ruhsatı verilemiyor. Sorduğunuzda, “Planları İzmir’e gönderdik!” demekle yetiniyorlar.

Sanki Mekke’ye, Medine’ye gönderdiler!

Gönderdiysen gönderdiğin gibi de git al kardeşim!

Vermiyorlarsa git büyükşehir belediye başkanının kapısına postu at, dosyaları almadan gelme…

Ben gördüm ama bu kadar beceriksiz bir yönetim kadrosunu, yemin ediyorum bir arada görmedim…

Bu arada Seferihisar’ın belediye meclisi üyeleri ne iş yapıyorlar?

Sahi haritacıları, mühendisleri ‘İmar konularından çok iyi anlarlar’ düşüncesiyle üye seçip o yüce meclise göndermiştik! Onlar orada ne iş yapıyor, nelerle uğraşıyorlar?

Yazık! Gerçekten çok yazık! Arkadaşlar, bu memlekete çok yazık ettiğinizin farkında değilsiniz değil mi?

Şunu unutmayın ki yeni doğacak çocuklar bir gün gelecek sizden hesap soracaklar..

İşte bu nedenle; başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere Seferihisar’da on yıl belediye başkanlığı yapan ve ilçenin sorunlarını çok iyi bilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, belediye meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeramet, belediye meclisi üyeleri ve ilçede görev yapan tüm mimar mühendis ve teknik elemanlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Seferihisar’ın yarınları için bu önemli konuya acilen el atmalıdırlar…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Tahaa
    3 yıl önce
    0 0

    Üvey evlat Seferihisar… Gariban Seferihisar … Ahh ahhh zerre yatırım alamayan Seferihisar… Sokakları çukur caddeleri inşaat pisliği ile dolu Seferihisar … trafiği berbat , çözümü olmayan Seferihisar . Her türlü şenliğin yapıldığı ama insanların derdinin umursanmadığı Seferihisar… Geçleri sağ da sol da cafeler de karın tokluğuna çalışılan Seferihisar … Yapamıyor san bırak bence sayın başkan yazık etme şu mullete

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.