fbpx

Eyyyy Siyasi Partilerin Genel Başkan ve Yöneticileri

Yayınlanma tarihi : 08 Haziran 2015 4:02 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 9:03

Genel seçimler geride kaldı. Seçmen size ikili veya üçlü hükümet kurmanız için talimat verdi. Ama görüyorum ki önceki akşamdan beri siyasi partilerin lider veya ekiplerinden çıkan çatlak sesler Türkiye için hiç de iç açıcı değil.

İlk tatsız açıklama MHP Genel Başkanı Bahçeli’den geldi Bahçeli, hükümet kurma konusunda topu AKP-CHP ve HDP’ ye attı. İyi ama sayın Genel Başkan, 7 milyon civarında seçmen size iktidar veya iktidar ortağı olmanız için oy vermedi mi? Tek başınıza iktidar olamayacağınızı zaten bütün Türkiye bilmiyor muydu?
Madem AKP’ye hepiniz karşıydınız, hepiniz bir araya gelin kurun hükümeti. Seçmenin isteği de bu değil mi?
MİLLİYETÇİLİK AYAKLAR ALTINA MI ALINDI?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakan iken kazandığı bir seçimden sonra milliyetçiliğe dayalı particiliğin bittiğini açıklamıştı. Nitekim bu seçimde de vatandaş milliyetçiliğe o kadar prim vermediğini gösterdi. Aksi takdirde ”Türkiye halklarını kucaklıyoruz” sloganı ile yola çıkan HDP ile aynı sayıda değil, çok daha fazla milletvekili çıkarırdınız?
Türk halkı geçim derdinde, Türk halkı ekmek derdinde, Türk halkı adaletsizlikten bezmiş. Yüzlerce insan cezaevlerinde adalet aramaya devam ediyor. Türk halkı milliyetçilik derdinde değil. Türk halkı moral istiyor. Yaşamını AB standartlarında sürdürmek istiyor.
Seçmen ”AKP artık çözemiyor. Bu sorunları siz çözün” diyerek üç partiye ortak görev verdiği. Siz üç parti bunu duyun, bilin artık…
Ekonomi bir günde allak bullak oldu. Yarınların ne olacağı belli değil. Siz üç parti bir hükümet oluşturamayacaksanız AKP’ye destek vereceğinizi bir an önce açıklayın,

Açıklayın da Türkiye 1970 ve 1980’li yıllara dönmesin..
Diğer partiler de topu taça atarak görevden kaçamaz. Millet tek parti tahakkümünden yıldığı için partilerin birbirini kontrol edebileceği ve güç zehirlenmesini durduracağına inandığı koaliyonda karar kıldı.
Sayın Ankara’dakiler, şunu iyi bilin ki sizler seçilip milletvekili olarak Başkent’e gittiyseniz milletten çok akıllı olduğunuzdan değildir. Öyle olsaydı seçmen büyük destekle üç partiye görev vermezdi.
Türk halkının sizleri çok ama çok yakından takip ettiğini bilmenizi isterim.
YERELE ÇOK GÖREV DÜŞÜYOR

Unutmamalıyız ki Ankara’dakiler yerel teşkilatlarının sesine önem verirler. Veya önem vermek zorundadırlar. Öyleyse yerel teşkiltlar hiç zaman geçirmeden genel merkezlerine yüklenmeli, ‘Bana ne’anlayışının bir kenara atılmasını sağlamalıdır. Şu anda ülkenin ihtiyacı budur.
Son cümlem:
Seçmen görevini yaptı. Sıra siyasi partilerin genel başkan ve yönetimlerindedir…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar