fbpx

Hafta sonlarında sakın hasta olmayın, kaza geçirmeyin

Yayınlanma tarihi : 21 Mayıs 2014 2:18 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 2:18

Özellikle Güzelbahçe-Seferihisar-Özdere hattındaki yerleşim birimlerinde yaşayan hemşerilerim ve bu güzergahta araç kullanan sürücüler, hafta sonlarında yani Cumartesi-Pazar günleri hasta olmamaya, kazaya karışmamaya dikkat etsinler. Cumartesi-Pazar veya resmi tatil günlerinde bir kat daha titiz olsunlar.

Neden mi?

Bu bölgede görevli 112 ambulansı sizi en kısa sürede 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne götürecek.

‘İyi ya işte…

Ne var bunda’ diyebilirsiniz.

Ne olduğunu hastaneye ulaştığında anlarsınız. Çünkü saatlerce ağrı içinde kıvranır, müdahale edecek hekim beklersiniz.

Pek çoğumuzun gözünde büyüttüğü İzmir’in tam teşekküllü hastanelerinden 9 Eylül Hastanesi’nde hafta sonlarında uzman doktor bulabilmenin ne kadar zor olduğunu anlarsınız.

Ağır hasta veya ağır yaralıysanız sizi önce acil servise götürürler ve 18-20 yaşlarındaki tıp öğrencileri tarafından karşılanır, sedye ile bekleme odasına alınırsınız.

İşte ağrı ve sızılarınız o anda daha da artmaya başlayacaktır.

Başınıza gelen iki genç öğrenci birbirlerine serumun nereye ve nasıl takılacağını sorar. Onlar şaşkın şaşkın birbirlerine bakarken kısmen daha deneyimli üçüncü bir kişi gelir, onun yardımıyla serum takılır.

Aradan 30 dakika geçtikten sonra bir doktor gelir, nerenizin ağrıdığını sorar, ardından başınızdan uzaklaşır…

Aradan bir saatten fazla süre geçtikten sonra bu kez bir hasta bakıcı gelir, filminizi çektirmek için götürür, ardından aynı yere bırakır.

Aradan bir saat daha geçer. Yakınınızdaki genç hekim adayları, panik içinde, ‘Hay Allah! 4 hasta daha gelecekmiş… Yandık…’ diye birbirleriyle dertleşirler.

Aradan yarım saat daha geçer. Siz ve yakınlarınız isyan etmeye başladığında oradaki pratisyen hekimler, “Haklısınız beyefendi de ne yapacağımıza karar veremiyoruz, uzman doktorlarımızı arıyoruz telefonlara cevap vermiyorlar, hiçbirisine ulaşamıyoruz” diye yakınırlar.

2 Teşekkür

1-Son haftalarda iki- üç vakaya tanık oldum. Seferihisar ve Ürkmez bölgesinde görev yapan ekip 112 Acil Servis hattına telefon edildikten 5-10 dakika içinde olay yerine ulaşıyor. Bu ekipte çalışan personelin her biri hem işinde uzman hem de birer kurtarıcı meleği gibi konuşuyorlar. Büyükçe bir teşekkürü hak ediyorlar.

2- Hafta sonunda veya mesai günlerinde gece veya gündüz Necat Hepkon Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne ise rahatça başvurabilirsiniz. Burada görevli doktor ve sağlık görevlileri işlerini severek ve vatandaşa moral vererek yapıyorlar. Hepsi de güler yüzlü.

Onlara da binlerce teşekkür…

Son cümlemi tekrar vurgulamak istiyorum.

Sakın ola ki 9 Eylül Hastanesi’ne güvenerek ne hasta olun, ne trafik kazası geçirin, özellikle de hafta sonlarında sağlık şikayeti ile bu hastaneye gitmeyin…

Benden söylemesi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar